1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. "Anneme yük olmayacağım için mutluyum"
"Anneme yük olmayacağım için mutluyum"

"Anneme yük olmayacağım için mutluyum"

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Reyhanlı ilçesinde bedensel engelli 11 yaşındaki Cemile Çelik'e akülü araç hediye edildi- Cemile Çelik:- "Annem uzun süre kucağında taşıdı, ona yük olmayacağım için mutluyum"

A+A-

HATAY (AA) - Reyhanlı'da doğuştan bedensel engelli 4. sınıf öğrencisi Cemile Çelik'e Hatay Büyükşehir Belediyesince akülü araç hediye edildi.

Annesi tarafından uzun süre kucakta okula getirilip götürülen 11 yaşındaki Çelik, 10 gün önce ödünç olarak verilen tekerlekli sandalyeyle okuluna devam etti.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından durumu tespit edilen çocuğa akülü araç armağan edildi.

Cemile Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bundan sonra annesini yormayacağı için mutlu olduğunu söyledi.

Annesinin okuluna yaz, kış demeden kucağında getirip götürdüğünü anlatan Çelik, "10 gün önce ödünç aldığımız tekerlekli sandalye ile biraz olsun rahat ettik. Onu vereceğim için çok üzgündüm, ancak bana bugün akülü araç hediye ettiler, dünyalar benim oldu." dedi.

Hayalinin öğretmen olmak olduğunu belirten Çelik, kendisine yardımda bulunanlara teşekkür etti.

- "Bizleri çok mutlu etti"

5 çocuk annesi Fatma Çelik, kızının tek başına okula gidip gelebilecek olmasının kendilerini sevindirdiğini dile getirdi.

Cemile'yi okula uzun süre kucağında götürüp getirdiğini aktaran Çelik, "Evladımı taşıyarak 4. sınıfa kadar getirdim. 10 gün önce ödünç aldığımız tekerlekli sandalye biraz olsun rahat ettik. Şimdi ise kızımın akülü aracına kavuşması bizleri çok mutlu etti. Destek olanlara çok teşekkür ederiz." diye konuştu.

Cemile'nin sınıf arkadaşı Merve Sinoplu da 4 yıldır birlikte güzel anlar yaşadıklarını kaydetti.

Onu çok sevdiğini belirten Sinoplu, "Beraber ders çalışıyoruz. Teneffüste onunla birlikte vakit geçiriyoruz. Birbirimize anlamadığımız konularda destek oluyoruz." şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT