1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Antalya Kültür Sanat
Antalya Kültür Sanat

Antalya Kültür Sanat

Aida operası ve "Türküyem" müzikali sanatseverlerle buluşacak

A+A-

ANTALYA (AA) - Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), İtalyan besteci Giuseppe Verdi'nin "Aida" operasını sanatseverlerle buluşturacak.

Antalya DOB'dan yapılan açıklamaya göre, 20 Ekim'de sahnelenecek eserin orkestra şefliğini Alexandru Samuil yapacak.

Dekoru Savaş Camgöz ve Özgür Usta, kostümü Savaş Camgöz ve Gazal Erten, ışığı Mustafa Eski tarafından hazırlanan eserin koro şefi Mahir Seyrek, koreografı ise Armağan Davran.

Üç perde olarak sahnelenen eserin konusu şöyle:

"Mısır firavunu, Habeşistan ile savaş halindedir. Mısır ordusunun genç kumandanı Radames, Habeş kralının kızı genç ve güzel Aida'ya aşıktır ancak onun kimliğini bilmemektedir. Habeş kralı Amonasro, Teb kentine saldırınca Radames komutasındaki Mısır ordusu karşı koymaya hazırlanır. Üzüntü içinde olan Aida gibi firavunun kızı Amneris de Radames'e aşıktır ve ona zaferle dönmesi çağrısında bulunur."

- "Türküyem" müzikali yeniden sahnede

Bu arada, ilk temsili Antalyalı sanatseverlerden yoğun ilgi gören "Türküyem" müzikali Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından yarın akşam Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde tekrar sahnelenecek.

Soprano Serap Demirhan Işık ve Sinem Ulusoy, mezzo-soprano Gülçin Gültekin, tenor Burak Pektaş, bariton Erdi Can Aybaş ve bas Alaaddin Ataseven’in solist olarak sahne alacağı eserde, türkülere eşlik eden metinler bugünün coğrafyasının kültürüne, sosyal ortamına, değerlerine tanıklık ederken dinleyenleri de türküler üzerinden yeniden düşünmeye davet ediyor.

HABERE YORUM KAT