1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Antalya'da 3 gün 3 gece sürecek Hint düğünü
Antalya'da 3 gün 3 gece sürecek Hint düğünü

Antalya'da 3 gün 3 gece sürecek Hint düğünü

Hint geleneklerine göre en önemli seremonilerden biri sayılan "Barat Töreni", renkli görüntülere sahne oldu

A+A-

ANTALYA (AA) - Antalya'da, Hindistan'ın zenginlerinden Ajay Gupta'nın oğlu Kamal Gupta ile Hint iş adamının yeğeni Aakash Jahajgarhia'nın 3 gün 3 gece sürecek düğünü için kapatılan 5 yıldızlı oteldeki "Barat Töreni", renkli görüntülere sahne oldu.

Gupta ve Jahajgarhia, Hint geleneklerine göre yapılan düğünleri için Antalya'nın Kundu Oteller Bölgesinde bulunan 5 yıldızlı bir oteli tercih etti.

Hint geleneklerine göre düğünün en önemli seremonilerden biri sayılan danslı yürüyüşten oluşan "Barat Töreni", gerçekleştirildi. Düğün için kapatılan lüks otelin iki dış kapısı arasında yapılan program, ilgi çekti.

Havai fişek ve ateşli gösterilerle renklenen törende, garsonlar davetlilere yol boyunca yiyecek ve içecek ikram etti.

Düğünü gerçekleştirilen Kamal Gupta yol boyunca at arabasıyla ilerlerken, "Barat Töreni" yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Gupta ailesine yardımcı olmak için ütücüden terziye, kuaförden tattoo sanatçılarına ve özel kahyalara kadar Hindistan'tan gelen 385 kişi görev yapıyor.

Toplam 600 kişinin katıldığı düğün için Güney Afrika'dan, İngiltere'den ve Dubai'den misafirler geldi. Düğün için 3'ü Hindistan'dan gelen 15 dekorasyon ve event firması görev yaparken, otelin 4 farklı mekanı tamamen boşaltılıp yeniden dekore edildi. Düğün için 150 aşçı geleneksel Hint yemekleri hazırladı. 50 kişilik fotoğraf ekibi de düğünü kayda almak için görevlendirildi. Düğün mekanının dekorasyonunda kullanılmak için Hollanda'dan 71 konteyner çiçek getirildi.

Havuz başında yapılacak "yüzük merasimi" için Hindistan'dan gelen 100 şarkıcı sahne alacak, kurulan çelik halatlarda akrobat ve dansçılar gösteri yapacak. Genç çifte takılacak yüzük ise paraşütle havadan indirilecek.

Antalya'da 3 gün 3 gece sürecek Hint düğünü

Antalya'da 3 gün 3 gece sürecek Hint düğünü

HABERE YORUM KAT