1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. "AÜ, öğrenci sayısı bakımından dünyada ikinci sırada''
"AÜ, öğrenci sayısı bakımından dünyada ikinci sırada''

"AÜ, öğrenci sayısı bakımından dünyada ikinci sırada''

AÜ Rektörü Prof. Dr. Gündoğan: - "Anadolu Üniversitesi şu anda Türkiye'de en çok tercih edilen üniversitelerden biri. Öğrenci sayısı bakımından dünyanın ikinci büyük üniversitesi"

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, üniversitelerinin, öğrenci sayısı bakımından dünyada ikinci sırada olduğunu belirtti.

AÜ'den yapılan açıklamaya göre, Turizm Fakültesi tarafından yürütülen ''Kampüs Rehberliği" projesi kapsamında kente gelen Denizli Anafartalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri üniversiteyi tanıma fırsatı buldu.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde düzenlenen etkinlikte konuşma yapan Prof. Dr. Gündoğan, öğrencilere üniversite hakkında bilgi verdi. "Kampüs Rehberliği'' projesinin hayata geçirilmesinden memnun olduğunu dile getiren Prof. Dr. Gündoğan, rehber olmadan üniversiteyi tanımanın zor olduğunu ifade etti.

AÜ'nün şu anda Türkiye'de en çok tercih edilen üniversitelerden biri olduğunu, öğrenci sayısı bakımından da dünyada ikinci sırada geldiğini belirten Gündoğan, "Bizim en önemli alanlarımızdan bir tanesi de örgün eğitim, örgün eğitimde şu anda 30 bin civarında öğrencimiz var." bilgisini verdi.

Prof. Dr. Gündoğan, üniversitelerinin 107 ülkeden binden fazla öğrenciye ev sahipliği yaptığını anlattı.

Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gökçe Yüksek de 1.5 aydır sürdürülen proje kapsamında 5 binden fazla öğrenciye üniversitenin tanıtıldığını ifade ederek, randevu alarak gelen 80 okulun öğrencilerine rehberlik hizmeti verdiklerini bildirdi.

Denizli Anafartalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ayşe Karabacak da geçen yıllarda İstanbul ve Ankara'ya gittiklerini bu yıl ise Eskişehir'i tercih ettiklerini belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT