1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Aydın’da kurtarma ekiplerinin keçi seferberliği
Aydın’da kurtarma ekiplerinin keçi seferberliği

Aydın’da kurtarma ekiplerinin keçi seferberliği

Aydın’da AFAD ekipleri yaklaşık 40 metre derinliğindeki kör kuyuya düşen inatçı keçiyi kurtarmak için saatlerce uğraş verdi.

A+A-

Edinilen bilgiye göre, Aydın Balıkköy Afeteveleri yakınlarında çobanlık yapan Uğur Kaygısız, otlatmaya çıkardığı keçi sürüsündeki liderlerden birinin olmadığını fark edince çevrede yaptığı aramada keçiyi bir bahçenin kör kuyusunda buldu. Dar ve oldukça derin olan kör kuyudaki keçinin kurtarılması için itfaiyeyi arayan çoban ve keçinin imdadına AFAD ekipleri yetişti. Kuyunun olduğu bölgeye kurdukları özel düzenek kuran AFAD ekipleri dar ve derin olan kuyuya gaz maskesi ile inip keçiye ulaştı. Uzun süredir kurtarılmayı bekleyen keçiyi özel yöntemlerle kuyudan yukarıya dik çekilecek şekilde bağlanan inatçı keçi uzun uğraşlar sonucu kuyudan çıkarılabildi.
Keçinin kilosunun ağır ve yaklaşık 40 metrelik kuyunun oldukça dar olması nedeniyle zor bir mücadele sonunda keçiyi kurtaran AFAD ekipleri zorlu mücadelenin sonunda hayatını kurtardıkları keçi ile hatıra fotoğrafı çektirdiler. Gündüz saatlerinde başlayıp akşam hava kararana kadar devam eden çalışmayı yakından takip eden çoban Uğur Kaygısız da damızlık olarak kullandığı tekeye sağ salim kavuştuğu için AFAD ekiplerine teşekkür etti. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT