1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Bağcılar'daki okulları bahçeleri yenileniyor
Bağcılar'daki okulları bahçeleri yenileniyor

Bağcılar'daki okulları bahçeleri yenileniyor

Bağcılar Belediye Başkanı Çağırıcı:- "Öğrencilerin derslerini en iyi şekilde kavrayabilmesi için yeni hizmetlere imza atıyoruz"

A+A-

İSTANBUL (AA) - Bağcılar'daki okulların bahçeleri, öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı kazanması ve oyun oynarken öğrenmelerini sağlamak amacıyla yenileniyor.

Bağcılar Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, ilçedeki okullarda öğrencilerin teneffüs saatlerini ve boş vakitlerini daha iyi değerlendirmek amacıyla kitap okuma ve fiziksel gelişimine yönelik bahçeler kuruluyor.

Bağcılar Belediyesi tarafından yapılan çalışma kapsamında ilk olarak Nene Hatun İlkokulunun bahçesi yeni bir peyzaja kavuşurken, zemin ve duvarlar boyanarak değişik renklerle süslendi. Yeşilin hakim olduğu açık kütüphanede buluşan öğrenciler, bahçede bolca kitap okuyarak vakit geçiriyor.

Öğrenciler bahçenin bir diğer tarafında da rengarenk çizilmiş oyun çizgileriyle zihinsel gelişime katkı sağlayan satranç ve unutulmaya yüz tutan seksek, al satarım bal satarım oyunları oynuyor.

Baharın gelmesi ve havaların ısınmasıyla okul bahçesini daha fazla kullanmaya başladıklarını belirten Nene Hatun İlkokulu öğrencileri, bahçede temiz havada kitap okuma imkanı buldukları için mutlu olduklarını belirtiyor.

Farklı renklerle boyanmış bahçede vakit geçirdiklerini ifade eden öğrenciler, geometrik şekillerle süslü alanda da oyun oynayarak bilgilerini geliştirdiklerini aktarıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, geleceğe hazırladıkları öğrenci ve gençlere modern ve donanımlı hizmetler sunduklarını belirtti.

Teknolojik imkanları en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını aktaran Çağırıcı, "Öğrencilerin derslerini en iyi şekilde kavrayabilmesi için yeni hizmetlere imza atıyoruz. Bu kapsamda, çocuklarımızın okul bahçelerini daha verimli kullanabilecekleri ve eğlenerek öğrenebilecekleri çalışmalar yapıyoruz. İlk olarak Nene Hatun İlkokulumuzdan başladık. İnşallah bu çalışmalarımızı diğer okullarımızda da yapacağız. Çalışmalarımızda bizlere destek olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’a teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT