Bakanlık açıkladı! Satılamayan kurbanlıklar ESK tarafından satın alınacak

Bakanlık açıkladı! Satılamayan kurbanlıklar ESK tarafından satın alınacak
 Editör
Tarım ve Orman Bakanlığı, kurban pazarlarında satılamayan kurbanlıkların ESK tarafından satın alınacağını ve alım fiyatlarını açıkladı

Kurban Bayramı'nın üçüncü gününde satılamayan kurbanlıkların alım şartları açıklandı.

Kurban pazarlarında satılamayan kurbanlıklar Et ve Süt Kurumu (ESK) tarafından satın alınacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın konuya ait duyuruda şu sözlere yer verildi:

"Kurbanlık hayvanlarını satmak için pazara getiren üreticilerin satamadığı hayvanlar, üreticilerin bakım, besleme ve taşıma maliyeti dikkate alınarak oluşturulan Kurbanlık Hayvanların Alım Tarifesinden karkas et olarak Et ve Süt Kurumu (ESK) tarafından alınacak.

Hayvanlarını ESK'ye satan üreticilere ödemelerin en geç 3 (üç) iş günü içinde yapılacağı ifade edilirken, üreticilere kolaylık sağlamak için, hayvanlar bulundukları yere en yakın kesimhanede kestirilebilecek.

Hayvanlarını satmak isteyen üreticilerin, 20-28 Haziran tarihleri arasında en yakın ESK Kombina Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekecek.

Üreticilerin hayvanlarına ait kimlik bilgileri, İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerince kurban satışı için verilen sevk raporları, kurban pazar yeri giriş ve kira belgesiyle başvurmaları yeterli olacak.

İlgili kombina müdürlüğü tarafından TÜRKVET sistemi üzerinde gerekli kontroller yapıldıktan sonra, ESK'nin Hayvan Alım Kriterleri ve Uygulama Esasları Talimatları doğrultusunda hayvanlar karkas et olarak satın alınacak."

ESK'NİN CARİ ALIM İLE KURBANLIK HAYVANLARIN ALIM TARİFESİNDEN ALINACAK HAYVANLARIN FİYATLARI ŞU ŞEKİLDE:

ilan.png

Kaynak:Pusula Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.