1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan Davutoğlu'nun Varto ziyaretine ait görüntüler paylaşıldı
Başbakan Davutoğlu'nun Varto ziyaretine ait görüntüler paylaşıldı

Başbakan Davutoğlu'nun Varto ziyaretine ait görüntüler paylaşıldı

Başbakan Davutoğlu, dün Muş'un Varto ilçesine yaptığı ziyarette, öğrencilerle futbol oynadı, nikah şahitliği yaptı, bir özel harekat polis memurunun annesi ile telefonda konuştu

A+A-

ANKARA (AA) - Muş ziyareti kapsamında helikopterle Varto ilçesine geçen Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, buradaki programın ait görüntüler basınla paylaşıldı.

Davutoğlu, AK Parti Varto İlçe Başkanı Figen Ergül'ün oğlu İsmail ve Sevgi Ergül çiftinin düğün törenine katılarak, nikah şahitliği yaptı. Çifte mutluluklar dileyen Davutoğlu, kendisinin kız tarafı olduğunu belirterek, nikah cüzdanını kıza vereceğini belirtti. Gelin'in isminin Sevgi olduğunu dile getiren Davutoğlu, "Adı da güzel, inşallah hayatınız boyunca sevgi hakim olsun" ifadesini kullandı.

Terör saldırılarına değinen Davutoğlu, AK Parti Varto İlçe Başkanı Figen Ergül'ün evinin kuşatıldığını ama eşi ile takdire yakışır bir direniş sergilediğini bildirdi.

Davutoğu, Sevgi ve İsmail Ergül çiftinin ailesiyle fotoğraf çektirdi.

Çocuklara kitap dağıttı
Başbakan Davutoğlu, ilçede yürüyüş yaptı ve yolda vatandaşlarca sevgi gösterileriyle karşılaştı. Vatandaşları selamlayan Davutoğlu, "Çayınızı içmeye, yüzünüzü görmeye geldik." dedi.

Bir kitapçıya giren ve oradan çeşitli kitaplar alan Davutoğlu, ilçe ziyaretinde karşılaştığı çocuklara kitap, çikolata, oyuncak ve satranç takımı dağıttı.

Davutoğlu, bazı vatandaşlardan da dua etmelerini istedi.

Öğrencilerle futbol oynadı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Varto İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek, öğrencilerle futbol oynadı. Ceketini çıkarıp, öğrencileri bir araya toplayan Davutoğlu, onlara taktik verdi. Oyun sonrası çocuklarla fotoğraf çektiren Davutoğlu, öğrencilerin kendisine verdiği futbol topunu imzaladı. Topun yıpranmış olduğunu gören Davutoğlu, yeni bir top alınması talimatı verdi.

Davutoğlu'nu Varto ilçe ziyaretinde eşi Sare Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker eşlik etti.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT