1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Manisa'da
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Manisa'da

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Manisa'da

Kurtulmuş: - "Türkiye, dünyanın dört bir tarafındaki insanlara yardım elini uzatıyor. Türkiye, dünyanın dört bir tarafındaki bizim gönül coğrafyamızın gönül tellerine vurabilecek gücü kendinde buluyorsa, bu Türkiye'nin siyasi ve iktisadi istikrarı sayesin

A+A-

MANİSA (AA) - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin dünyanın dört bir tarafındaki insanlara yardım elini uzattığını belirterek, "Türkiye, dünyanın dört bir tarafındaki bizim gönül coğrafyamızın gönül tellerine vurabilecek gücü kendinde buluyorsa, bu Türkiye'nin siyasi ve iktisadi istikrarı sayesindedir." dedi.

AK Parti Manisa teşkilatıyla Saruhan Otel'de bir araya gelen Kurtulmuş, burada yaptığı konuşmada, iki gündür Balkanlar'da olduğunu, burada çok güzel açılışlar yaptıklarını bildirdi.

Kurtulmuş, bütün gezilerde "Türkiye'nin güçlü olması gerektiğini" gördüklerini, Türkiye'nin güçlü olmasının sadece ekonomik olarak dünyada 10 büyük ekonomiden biri hedefine ulaşması, köprülerin, yolların, fabrikaların yapılmasından ibaret olmadığını vurguladı. Kurtulmuş, "Tabi ki bunlar yapılacaktır ama Türkiye'nin güçlü olması, siyaseten ve ekonomik olarak güçlü olması sadece Türkiye'nin, sadece 78 milyonun geleceğiyle ilgili mesele değildir. Dünyanın dört bir tarafında gözünü dikmiş Türkiye'ye bakan, Türkiye'nin dostluk elini görmek isteyen, Türkiye'nin kuvvetli nefesini arkasında hissetmek isteyen çok geniş kitlelerin olduğunu hepiniz biliyorsunuz." diye konuştu.

Türkiye'nin eskiden, dünyanın dört bir tarafındaki soydaşlarının, kardeşlerinin, dindaşlarının nerelerde olduğunu ismen bilmediğini, bilse bile o yerlerin ne tarafa düştüğünün farkına varmadığına değinen Kurtulmuş, şu anda ise Türkiye'den 7-8 bin kilometre ötede Myanmar'da Türk kabirlerin bulunarak burada şehitlik kurduğunu, yine binlerce kilometre ötede Cezayir'de Hasan Paşa Camisi'ni onardığını anlattı.

"Türkiye, doğusundan en batısına kadar çok geniş coğrafyada dostlarını, akrabalarını, dindaşlarını, kardeşlerini buluyor, onlara yardım eli uzatıyor, onlarla dostluk elini bir kez daha pekiştirmeye çalışıyor" diyen Kurtulmuş, Kosovalı Türkler'in huzur, güven içinde, geleceğe umutla bakabilmesinin Türkiye sayesinde olduğunu aktardı.

Osmanlı eserlerinin gün yüzüne çıkarılıp onarıldığını, Balkanlar'da da Osmanlı'nın şanına yakışır bir şekilde ecdat eserlerinin onarıldığını ifade eden Kurtulmuş, bunların sözle olmadığını, olabilmesi için Türkiye'nin güçlü konumda bulunması gerektiğini vurguladı.

Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"Türkiye, dünyanın dört bir tarafındaki insanlara yardım elini uzatıyor. Türkiye, dünyanın dört bir tarafındaki bizim gönül coğrafyamızın gönül tellerine vurabilecek gücü kendinde buluyorsa, bu Türkiye'nin siyasi ve iktisadi istikrarı sayesindedir. Çevremizdeki bütün ülkelerin Ukrayna'dan Yemen'e kadar yönetilemediği, idare edilemediği bir dönemde Türkiye'nin çok şükür siyasi ve iktisadi istikrara sahip olması, ama tek başına bu da yetmez, siyasi ve iktisadi istikrarın kökü mazide olan bir ati anlayışıyla buluşturularak kendi kökleri üzerinde büyük bir gelecek kurma idealine sahip bir kadro tarafından yönetilmesi Türkiye için büyük bir şanstır. Bizim için de büyük bir sorumluluktur.

Onun için meselemiz sadece Manisa'da herhangi bir yerde belediye başkanlığı, milletvekilliği, sadece siyasi partinin çalışmalarında bulunmak, sadece bir takım makam ve mevkilerde bulunmaktan ibaret bir siyasi sorumluluğumuzun olmadığını bilmemiz lazım. Mesele hem büyük Türkiye'yi hem güçlü Türkiye'yi kurmak hem de Türkiye'nin kendi kökleri üzerinde çok daha güçlü şekilde ileriye gitmesini sağlayacak performansı sergilemektir. Onun için hepimiz bir büyük dava şuuruyla tarihsel köklerine sahip, ama onu bugün de ifade eden dava şuuruyla yolumuza devam etmek mecburiyetindeyiz."

Davalarının sadece bir iktidar olma davası olmadığını belirten Kurtulmuş, "İktidarımız bizim itikadımız değildir. Allah lütfetti, bu millet Allah'ın yüzümüze bakması sayesinde bize büyük destek verdi, bir iktidar, bir istikrar, bir büyük güç ortaya çıktı. Ama iktidar bizim iktidarımız değildir. Bazen zor günler gelir bazen güzel günler gelir. Allah insanları ve toplulukları bazen bollukla bazen yoklukla sınar. Bazen fetihler olur bazen işgaller olur. Bu millet bunların hepsini yaşamış büyük bir millettir. Biz de bu milletin büyük tarihi sorumluluğunu bugün üzerinde taşıyan, bu bilince sahip olan bir kadro olarak Allah'ın izniyle bu iktidarın büyük sorumluluğu içerisinde bundan yararlanacağız, millete, geniş coğrafyamıza ve ümmete hizmetin de imkanı olarak göreceğiz. Dünyanın her yerindeki insanlara da elimizi, kolumuzu uzatacağız." ifadesini kullandı.

Manisa'nın bu büyük davanın önemli merkezlerinden biri, şehzadeler kenti olduğunu, geçmiş dönemde çok değerli insanların hizmet ettiği yer olduğunu dile getiren Kurtulmuş, bu kadronun canla başla çalışacağını söyledi.

-"4 yıl içerisinde seçim yok"

Kurtulmuş, Türkiye'nin önündeki 4 yıl içerisinde seçimin olmadığını, bu süre içinde her gün, her saniye sanki seçimde hesap veriyormuş bilincinde hareket edilmesi gerektiğini belirterek, 2019'da da arka arkaya yapılacak seçimlerin hepsinde de büyük başarılar kazanarak bu davanın daha ileriye gitmesine katkı sağlayacaklarını kaydetti.

Etkinliğe, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, AK Parti Manisa milletvekilleri ile çok sayıda partili katıldı.


HABERE YORUM KAT