1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Tbmm'deki Tahribatı İnceledi
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Tbmm'deki Tahribatı İnceledi

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Tbmm'deki Tahribatı İnceledi

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, TBMM'ye yapılan saldırıya ilişkin, "Bu sözün bittiği yer. İnsan büyük bir vahşet hissediyor. Bu adamların amacı Türkiye'yi darbeyle ele geçirmek falan değilmiş, bölüp, parçalayıp, yabancı güçlerin işgaline hazır hale getirme

A+A-

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında bombalanan TBMM'deki tahribatı inceledi.

Gazetecilerin, TBMM'ye yapılan saldırı sonrasında oluşan tahribatı sorması üzerine Kurtulmuş, "Bu sözün bittiği yer. İnsan büyük bir vahşet hissediyor. Büyük bir saldırı altında olduğumuzu bir kere daha somut bir şekide görüyoruz. Bu kadar insafsızlık bu kadar vicdansızlık, bu kadar izansızlık, bu kadar şuursuzluk olmaz. Bu adamların amacı Türkiye'yi darbeyle ele geçirmek falan değilmiş. Şimdi daha iyi anlıyoruz. Bu adamların amacı bölüp, parçalayıp, yabancı güçlerin işgaline hazır hale getirmekmiş. Türkiye'de çok darbe gördük. Hiç bir darbe meclisi ateşe atmadı. Evet idam eden oldu, işkence gördüğümüz darbe dönemleri oldu ama bunları kapalı kapılar ardında yaptılar. Aşağılık bir şekilde, namussuz bir şekilde halkın üzerine ateş açıldı." ifadesini kullandı.

Bir gazetecinin "demokrasinin kalbi burası, fakat manzara ortada" sözleri üzerine Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Demokrasiye sahip çıkacağız. Millete bir kere daha teşekkür ediyoruz. Bu sadece hükümete karşı yapılmış bir darbe teşebbüsü değildir. Türkiye demokrasisine, karşı yapılmış bir darbe teşebbüsüdür. Türk Devletine, Türk Milletine karşı yapılmış bir saldırıdır. CHP'lisi, MHP'lisi, HDP'lisi bütün arkadaşlarımızın tek vücut olma zamanıdır. Bu manzara onu gösteriyor. Eğer bu adamlar başarılı olsalardı, bugün Türkiye'deki bütün siyasi partilerin liderleri de hapisteydi, belki bulduklarını orada infaz etmişlerdi. Sayın Cumhurbaşkanımıza yapılan saldırı onu gösteriyor. Eğer bulsalardı, infaz edeceklerdi. Türkiye bir korku tünelinde geçti. Şimdi tedbir alma zamanıdır. Hep beraber demokrasiye inananlar bu milletin birliğine, dirliğine inananlar hep birlikte mücadele edeceğiz. İnşallah bunları bulundukları her yerden tasfiye edeceğiz."

 

HABERE YORUM KAT