Başkan Hasan Kılca’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Başkan Hasan Kılca’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, bir kutlama mesajı yayımladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, bir kutlama mesajı yayımladı.

Cumhuriyetin kuruluşunun, bir milletin vatan, bayrak ve hürriyet için neleri göze alabileceğinin en açık ispatı olduğunu söyleyen Hasan Kılca’nın mesajı şu şekilde: 

“Cumhuriyet; her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, Türk Milletinin özünde var olan bağımsızlık ve hürriyet aşkıyla güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığının eseridir. Kahraman ecdadımızın bizlere bıraktığı en değerli miras olan Cumhuriyetimizi erdem ve faziletinden ödün vermeden yaşatmak, layık olduğu şekilde geleceğe aktarmak milli görevimizdir. Bugün Türkiye Cumhuriyeti,  sadece kendi vatandaşlarının değil, aynı zamanda bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplulukların da umut kaynağıdır. Bağımsızlık, karakteri olan böyle necip, böyle kahraman bir milletin evladı olmaktan iftihar ediyoruz. Dolayısıyla görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmek için milli değerlerle bilim ve aklın üstünlüğünü benimsemek, tarihimizi çok iyi bilmek zorundayız. Ecdadımızın mirasına sahip çıkmak, gelecek nesillere aktarmak için milletimizin her bir ferdinin bugün de aynı ruh ve kararlılığa, aynı özveriye sahip olduğuna inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; bizlere bu toprakları ebedi yurt kılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bütün silah arkadaşlarını, kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.