Başkan Hasan Kılca’dan Mevlid-i Nebi Haftası Mesajı

Başkan Hasan Kılca’dan Mevlid-i Nebi Haftası Mesajı

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Hasan Kılca, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) dünyayı teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid-i Nebi Haftası'na bir kez erişmiş bulunmaktayız. Bu özel günlerde, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz’e (S.A.V) ve İslam'a dair hakaret dolu karikatürlerin Fransa’daki kamu binalarına yansıtılması,  hiçbir şekilde kabul edilemez. Öfke ve nefret dolu bir davranışla İslam düşmanlığını körükleyen bu zihniyeti kınıyorum. Bugün, tüm insanlık Hz. Peygamberin (S.A.V) örneklik ve rehberliğine her zamankinden daha çok muhtaçtır. Peygamberimiz (S.A.V) Yüce Rabbimizin insanlığa gönderdiği en son elçidir ve bütün bir insanlığın dirilişine, karanlıklardan aydınlığa geçişine vesile olmuştur. Bütün insanlığa örnek hayatıyla Peygamber Efendimiz (S.A.V) güzel ahlakı, sevgiyi, şefkat ve merhameti, barış ve hoşgörüyü kendi yaşamından tüm insanlığa aktarmıştır. Rehber olmuştur. O’nun hayatını, insanlığa aktardığı ilahi mesajları ve değerleri düşünerek ve bunları hayatımıza yansıtmak için bir fırsat olarak görmeliyiz. Bu anlamlı haftayı  ‘Peygamberimiz ve Çocuk’ teması ile ‘Mevlid-i Nebi Haftası’ olarak kutlayacağız.  Her şeyden önce çocukları bir birey ve şahsiyet olarak kabul eden ve onlara değer veren Peygamberimiz (S.A.V) sevgiyi, şefkati, merhameti ve hoşgörüyü çocuk eğitiminin en temel unsuru olarak ortaya koymuştur. Çocuklara yönelik samimiyet, güven ve zarafet temelli bir iletişim dili geliştirmiştir. Bu da Hz. Peygamber’imizin (S.A.V) çocuklarla olan münasebetini öğrenmeye her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğunu göstermektedir.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamberimiz’in aziz ve yüce hatırası adına düzenlenen Mevlid-i Nebi Haftası’nın vatandaşlarımıza, ülkemize, Konya’mıza, dünyanın çeşitli yerlerinde her zamankinden daha çok şefkat ve merhamete muhtaç olan İslam âlemine, savaşların ve korkunç silahların ortasında hayatta kalma mücadelesi veren çocukların kurtuluşuna vesile olmasını diliyorum.

Bu vesileyle, bütün İslam âleminin ve Konyalı hemşehrilerimizin Mevlid-i Nebi Haftası’nı tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.