Başkan Kavuş; 'Peygamber Efendimiz Mü’minlere Canlarından Daha Önce Gelir'

Başkan Kavuş; 'Peygamber Efendimiz Mü’minlere Canlarından Daha Önce Gelir'

Rahmetin, merhametin, iyiliklerin, güzelliklerin, güzel ahlakın efendisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in doğumunun insanlığın ve tarihin dönüm noktası olduğuna vurgu yapan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, yayımladığı mesaj ile ..

Rahmetin, merhametin, iyiliklerin, güzelliklerin, güzel ahlakın efendisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in doğumunun insanlığın ve tarihin dönüm noktası olduğuna vurgu yapan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş,  yayımladığı mesaj ile tüm İslam Aleminin ‘Mevlid Kandilini’ kutladı.

 

Başkan Kavuş, mesajında şu görüşlere yer verdi; “Ümmetçe, rahmetin, merhametin, iyiliklerin, güzelliklerin, güzel ahlakın, mazlumların efendisi ve peygamberi, rehberimiz, örneğimiz, sevgilimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in dünyaya teşriflerinin yıl dönümünü bir kez daha kutluyor olmanın sevincini yaşıyoruz. Bu kutlu doğum tarihin seyrini değiştirmiş ve dünya zalimler için de mazlumlar için de asla bir daha eskisi gibi olmamıştır. Alemlerin Rabb’inin ‘sevgilisi’ tüm bu özellikleriyle sadece biz Müslümanların değil, yolu iyilikten geçen tüm insanlığın da sevgilisi olmuştur. Yaşadığı örnek hayat ve ortaya koyduğu müthiş şahsiyetiyle düşmanlarını bile kendine hayran bırakan Efendimiz (S.A.V)’e karşı son dönemde yeniden şiddetlenen saldırılar hep süregelmiştir belki ama tarihin hiçbir döneminde bu kadar ahlaksız bir boyuta taşınmamıştı. Ahlaksızlığı ve sapkınlığıyla övünen, kendi kutsalını ve değerlerini dahi ayaklar altına almaktan çekinmeyen batı dünyası, son deminde Efendimiz’e düşmanlık ederek ömürlerini uzatabilecekleri vehmine düşmüştür. Hz. Muhammed bugün yaşasaydı, merhameti ve insan sevgisi sebebiyle bu saldırılara gülüp geçerdi belki ama onu ve onun getirdiklerini rehber edinen, onu seven, onun ayağına ızdırap veren bir toz zerresine dahi müsaade etmeyecek İslam Dünyası olarak bu çirkin saldırılara asla izin vermeyeceğiz. Sömürgeci emperyalist ve faşist dünya, bir Müslüman için yeryüzündeki gelmiş geçmiş en kıymetli insana ve Müslümanların kutsallarına fütursuzca dil uzatmanın aslında bir ahlak meselesi olduğunu elbet bir gün anlayacak. Çünkü ayette de belirtildiği gibi ‘Peygamber Efendimiz, mü’minlere canlarından önce gelir’            

Bu güzel gece dolayısıyla Rabbimden, tüm Müslümanların birlik ve beraberliğini güçlendirerek dünyanın dört bir yanında akan kanı ve dökülen gözyaşını dindirmesini niyaz ediyorum. Bu vesile ile hemşehrilerimin, Konyalıların ve tüm İslam Aleminin gecesini tebrik ediyor bu gece edilecek duaların kabul olmasını niyaz ediyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.