Başkan Kılca, esnafla buluştu

Başkan Kılca, esnafla buluştu

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Hz. Mevlâna'nın 748. Vuslat Yıldönümü Anma Törenleri (Şeb-i Arus) etkinlikleri öncesinde Hz. Mevlana Türbesi etrafındaki esnafı ziyaret etti.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Hz. Mevlâna'nın 748. Vuslat Yıldönümü Anma Törenleri (Şeb-i Arus) etkinlikleri öncesinde Hz. Mevlana Türbesi etrafındaki esnafı ziyaret etti. Esnafın talep ve önerilerini dinleyen Başkan Hasan Kılca, yoğun geçecek sürecin esnafı için hayırlar getirmesini diledi. Karatay’ın esnaf için çok önemli bir ilçe olduğunun altını çizen Hasan Kılca, esnafın sokağın kalbi olduğunu aktararak; “Karatay esnafımız, Hz. Mevlana’yı anma etkinlikleri için şehrimize gelecek misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya hazır” dedi.

baskan-esnaf-1.jpg

Göreve geldiği günden bu yana toplumun bütün kesimleriyle bir araya gelen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca esnaf buluşmalarına büyük önem veriyor.

Bu kapsamda Başkan Hasan Kılca, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Hz. Mevlâna'nın 748. Vuslat Yıldönümü Anma Törenleri (Şeb-i Arus) etkinlikleri öncesinde Hz. Mevlana Türbesi’nin bulunduğu bölgedeki esnafı ziyaret etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç’in de Başkan Hasan Kılca’ya eşlik ettiği ziyaretlerde Hasan Kılca, esnafın talep ve önerilerini dinledi. Kılca, Karatay Belediyesi’nin bölgede yürüttüğü çalışmalar hakkında da istişarelerde bulunurken, anma etkinlikleri dolayısıyla yoğun bir dönem yaşayacak Konya esnafına hayırlı işler temennisinde bulundu.

baskan-esnaf-2.jpg

ESNAFIMIZIN VE VATANDAŞIMIZIN HER TÜRLÜ FİKRİNİ ÖNEMSİYORUZ

Konya esnafının “Ahilik” kültürünü çok iyi bir şekilde yaşattığını kaydeden Başkan Hasan Kılca, Karatay Belediyesi olarak kendilerinin de bu süreci desteklediklerini söyledi. Belediye olarak planladıkları bütün proje ve yatırımları da toplumun çeşitli kesimleri gibi esnafla da istişare ederek hayata geçirdiklerini kaydeden Hasan Kılca, bu doğrultuda esnaf tarafından kendilerine iletilen bütün görüşlere büyük önem verdiklerine vurgu yaptı.

KONYAMIZ, HZ. MEVLANA’YI ANMA ETKİNLİKLERİ’NE EN İYİ ŞEKİLDE HAZIR

Karatay’ın esnaflığın en güzel şekilde yapıldığı ilçe olduğunu belirten Kılca şunları söyledi: “Esnafımızın derdini de sevincini de paylaşmak için her fırsatta esnaf kardeşlerimizle buluşuyoruz. Bizler esnafımızı ekonomimizin, üretimin, birlik ve beraberliğin temel taşı olarak görüyoruz. Çünkü biliyoruz ki güçlü esnaf, güçlü Karatay; güçlü Karatay güçlü Konya ve Türkiye demektir. Bizler de bu bağlamda Karatay Belediyesi olarak her zaman ilçe esnafımızın yanındayız. Bu yıl Hz. Mevlâna'nın 748. Vuslat Yıldönümü Anma Törenleri (Şeb-i Arus) etkinliklerini ‘İrfan Vakti’ temasıyla gerçekleştireceğiz. Konya esnafımız da ülkemiz ve dünyanın dört bir yanından şehrimize gelecek bütün misafirlerini ağırlamak için hazır. Bu vesileyle tüm esnafımıza işlerinde bol kazançlar diliyorum.”

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.