Başkan Kılca’dan kandil mesajı

Başkan Kılca’dan kandil mesajı

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Üç Aylar’ın başlangıcı ve Regaib Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Üç Aylar’ın başlangıcı ve Regaib Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Üç Aylar’ın dayanışma ve yardımlaşma duygularının ön plana çıktığı günler olduğunu söyleyen Başkan Kılca, “Milletimizin ve bütün İslam âleminin Regaib Gecesi’ni tebrik ediyor; bu gecenin ve mübarek Üç Aylar’ın Müslümanların birlik ve dirliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Üç Aylar’ın başlangıcı ve Regaib Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, giden hayatımızda asıl kazancımızın Rabbimize yönelmek, kulluk sözümüzü tutmak olduğunu bize öğrettiğine vurgu yaptı ve tüm İslam aleminin bu mübarek gecesini tebrik etti.

‘TOPLUMUN HUZURUNA VE REFAHINA VESİLE OLSUN’

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’nın Üç Aylar’ın başlangıcı ve Regaib Gecesi dolayısıyla yayınladığı mesajı şöyle; “Rabbime sonsuz şükürler olsun, ‘Üç Aylar’ın rahmet, bereket ve mağfiret iklimine bir kez daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Regaib Gecesi, adından da anlaşılacağı gibi Allah-u Teâlâ’nın kullarına birçok lütuf ve ihsanlarda bulunduğu, kıymeti ve değeri büyük, rağbet edilmesi gereken bir mağfiret ve rahmet gecesidir. Üç Aylar’ın manevi iklimine girildiği müjdesini taşıyan bu gecede, Cenâb-ı Hakk’a yürekten yöneliş ve yakarışın, günahlardan arınmanın, kendimizi bulma ve bilmenin, nefsimizin yanıltıcı arzularından uzaklaşmanın imkânını yakalarız. Kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran, ruh dünyamızın aydınlanmasına vesile olan bu gecelerde, toplumun huzur ve refahının sağlanmasına vesile olmasını temenni ederim. Zamanın ve mekânın hakkımızda şahitlik yapacağı adalet ve hesap gününde mahcup olmayacağımız bir ömür yaşama gayretimizi ve nesillerimize daha iyi bir dünya bırakma sorumluluğumuzu muhasebe edelim.   Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin Regaib Gecesi’ni tebrik ediyor, bu gecenin ve mübarek üç ayların Müslümanların birlik ve dirliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.