1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Başkan Özaltun beden eğitimi öğretmenleriyle buluştu
Başkan Özaltun beden eğitimi öğretmenleriyle buluştu

Başkan Özaltun beden eğitimi öğretmenleriyle buluştu

Beyşehir Belediye Başkanı Özaltun, ortaokul ve liselerde görev yapan beden eğitimi öğretmenleri ile yemekte bir araya geldi

A+A-

KONYA (AA) - Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, ilçe merkezi ve dış mahallelerde bulunan milli eğitime bağlı ortaokul ve liselerde görev yapan beden eğitimi öğretmenleri ile yemekte bir araya geldi.

Bir restoranda düzenlenen programda konuşan Belediye Başkanı Özaltun, ilçede yaşayan gençleri daha çok sportif alanlara yöneltmek için çalıştıklarını söyledi.

Yürütülen çalışmaların daha verimli olması için okullarda görev yapan beden eğitimi öğretmenlerinin katkı vermesini hedeflediklerini anlatan Özaltun, şöyle konuştu:

"Beyşehir Belediyespor Futbol Okulu adı altında bir alan açıyoruz. İlk önceliğimiz, en çok sevilen branşlardan birisi olduğu için futbol. Ancak, futbolda başarılı olabilirsek önümüzdeki süreçte boks, tekvando, güreş, okçuluk ve diğer branşlarda da bu çalışmaları genişletmek hedefimiz. İlk hedefimiz futbol, yani futbol derken amatör liglerde mücadele eden Beyşehir Belediyespor’un alt yapısını da oluşturmak. Dolayısıyla spor dalında da Beyşehir'e renk katmak istiyoruz."

Toplantıya Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Bayındır katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT