1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Başkentte Güney Kore Geleneksel Müziği Konseri
Başkentte Güney Kore Geleneksel Müziği Konseri

Başkentte Güney Kore Geleneksel Müziği Konseri

ANKARA (AA) - Güney Koreli vurmalı çalgılar grubu JinMyung, başkentte geleneksel müzik konseri verdi.33. Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapsamında...

A+A-

ANKARA (AA) - Güney Koreli vurmalı çalgılar grubu JinMyung, başkentte geleneksel müzik konseri verdi.

33. Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapsamında Sevda-Cenap And Müzik Vakfı ve Güney Kore'nin Ankara Büyükelçiliğinin ortaklaşa organize ettiği "TA-CON" isimli konser, Ankara MEB Şura Salonu'nda gerçekleştirildi.

Sanat yönetmeni Lee Youn Jung ve 10 sanatçının yer aldığı JinMyung Grubu'nun konseri, 6 bölümden oluştu. Konserde vurmalı çalgılar kadar, şarkılar, dans figürleri ve akrobatik hareketler de ilgi çekti.

Konsere yoğun ilgi gösteren dinleyiciler, Güney Koreli sanatçılarla fotoğraf çektirdi.

Güney Kore'nin Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı ve Ankara Kore Kültür Merkezi Direktörü Dong-Woo Cho, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ülkelerinin kültürünü tanıtmak için bu etkinliği düzenlediklerini söyledi.

"Türk halkı ile Kore halkı arasında duygusal bir bağ var" diyen Dong-Woo, son yıllarda Güney Kore dizileri ve müziklerinin Türkiye’de popüler hale geldiğini anlattı.

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Genel Sekreteri Pınar Alpay Yüksel de Güney Kore kültürüyle Türk kültürünün birbirine yakın olduğuna dikkati çekerek, Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nin 33 yıldır aralıksız sürdüğünü, vakfın, başkentin kültür-sanat hayatını zenginleştirmeyi misyon edindiğini söyledi.

HABERE YORUM KAT