1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Başkentteki 1 Mayıs kutlamalarında yoğun güvenlik önlemi
Başkentteki 1 Mayıs kutlamalarında yoğun güvenlik önlemi

Başkentteki 1 Mayıs kutlamalarında yoğun güvenlik önlemi

Ankara'da miting alanı olarak tertip edilen ve yoğun güvenlik önlemleri alınan Kolej Kavşağı, bomba ve patlayıcı madde aramasının ardından vatandaşların girişine açıldı

A+A-

ANKARA (AA) - Başkentte, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinliği için miting alanı olarak tertip edilen Kolej Kavşağı'nda yoğun güvenlik önlemleri alındı.

10 Ekim 2015'teki miting öncesi tren garı önünde düzenlenen bombalı terör saldırısının ardından başkentte sivil toplum kuruluşlarınca düzenlenen etkinlikler için belirlenen Kolej Kavşağı, patlayıcı madde aramalarının ardından vatandaşların girişine açıldı.

Kurtuluş Kavşağı'nda köprü altına, Dikimevi, Cebeci, Kolej Meydanı Aksu Caddesi gelişlerine, Ziya Gökalp Caddesi'ne ve toplamda 7 ayrı noktaya arama noktası kuruldu.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kapsamında Kolej'deki kutlamalar için geniş güvenlik önlemleri alındı. Kolej meydanı ile Kurtuluş Kavşağı arası polis bariyerleriyle kapatıldı. Miting alanına gelen kişiler, detaylı üst aramasından geçiriliyor.

Miting alanı havadan da takip edilecek
Polis helikopteri, kutlamalar nedeniyle Kızılay, Sıhhiye ve Dikimevi arasında trafiğe kapatılan yollar ile etkinlik ve yürüyüşün düzenleneceği yer ve güzergah üzerinde sürekli denetim yaparak, birimleri olumsuzluklara karşı yönlendirecek.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT