1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Batman'da TÜBİTAK Bilim Fuarı
Batman'da TÜBİTAK Bilim Fuarı

Batman'da TÜBİTAK Bilim Fuarı

TÜBİTAK Bilim Toplum Daire Başkanı Uludağ:- "Türkiye genelinde düzenlenen TÜBİTAK bilim fuarlarına bu yıl 6 binin üzerinde okul katıldı"

A+A-

BATMAN (AA) - Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) desteğiyle Batman'da Bilim Fuarı düzenlendi.

Batman'da Gültepe Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda, TÜBİTAK desteğiyle yapılan Bilim Fuarı'nda 40 proje sergilendi.

Fuara katılan TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi Başkanı Dr. Ahmet Uludağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fuarda öğrencilerin yüzündeki heyecanı ve bilime olan ilgilerini gördükçe mutlu olduğunu söyledi.

Öğrencilerin yaptığı çok enteresan projelerin bulunduğunu, bunların sayısının artarak devam etmesini umduğunu kaydeden Uludağ, her yıl bilim fuarlarına katılan il sayısının artığını, Türkiye genelinde bilim fuarlarına ilginin giderek yükseldiğini belirtti.

Uludağ, "Türkiye genelinde düzenlenen TÜBİTAK bilim fuarlarına bu yıl 6 binin üzerinde okul katıldı." dedi.

Batman'daki fuarın da çok güzel olduğunu dile getiren Uludağ, şöyle devam etti:

"Bu fuarlarla öğrencilerimizi proje yapmaya, proje kültürünü arttırmaya, düşünmeye teşvik etmek istiyoruz. Projelerle öğrencilerin kendilerine güvenmelerini artırmayı hedefliyoruz. TÜBİTAK olarak 2014 yılında 800 okulda bilim ve kültür fuarı yapılmıştı ve 4 milyon lira harcandı. 2015 yılında 3 binin üzerinde okul katıldı. Bunun için de 15 milyon destek sağlandı. Bu yıl için 6 binin üzerinde okul katılımı var ve yaklaşık 30 milyon lira gibi ciddi bir destek sağladık."

Fuarda ayrıca, Sason dağlarında yetişen ters lalenin hikayesi öğrenciler tarafından anlatıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT