1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Bayram bereketi ikinci ele yansıdı
Bayram bereketi ikinci ele yansıdı

Bayram bereketi ikinci ele yansıdı

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala birçok esnafta hareketlilik yaşanırken ikinci el otomobil satışlarında da hareketlilik yaşanmaya başladı

A+A-

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala birçok esnafta hareketlilik yaşanırken ikinci el otomobil satışlarında da hareketlilik yaşanmaya başladı. Acıbadem Otomobil sahibi Abdullah Acıbadem, “9 günlük bayram tatili öncesi eş zamanlı turizmin hareketlenmesi ile sektörde çift haneli büyüme başladı” dedi

Uzun zamandır durgun olan ikinci el araç piyasasında Kurban Bayramı’nın yaklaşması ile hareketlilik yaşamaya başlandı. Kurban Bayramı öncesinde ikinci el otomobil fiyatlarında düşüş yaşanacak düşüncesiyle ve bayramı daha rahat geçirmek isteyen vatandaşlar ikinci el araç için galericilerin yolunu tuttu. Yaşanan bu hareketlilik ikinci el araç satıcılarının yüzünü güldürdü.

REFORMLAR PİYASAYI OLUMLU ETKİLEDİ

Hareketlenmenin büyük bir ölçüde yaşandığını ifade eden Acıbadem Otomobil sahibi Abdullah Acıbadem, “Temmuz ayının ikinci yarısı, insanların yatırımlarını beklemeye almalarından kaynaklanan nedenlerden dolayı karamsardı. Ancak hükümetimizin izlediği doğru politika, Rusya ile ilişkilerimizin düzelmesi ve iç turizmde meydana gelen hareketlenmeler ile araç kiralama şirketlerine olan zayıf talepte artış, ikinci el, sıfır otomobil ve hafif ticari araç satışlarında pazar genelinde ciddi bir hareketlilik söz konusu oldu. Sektördeki bu hareketlilik üretim, tüketim, ithalat ve ihracata da olumlu yansıyor. Otomotiv sektörü lokomotif bir sektör olduğunu ve iç pazardan gücünü aldığını bilen hükümetimiz yeni reformlara imza atıyor. Sigorta şirketlerinin darbe girişimi sonrası meydana gelen hasarları ödemeye başlaması ile piyasada yine bir hareketlilik yaşandı” diye konuştu.

PİYASA HAREKETLENDİ

Acıbadem şunları da sözlerine ekledi; “Bayram öncesi tabii ki tüm sektörde hareketlilik olması nedeniyle, piyasada genel olarak hareketlilik var. 9 günlük bayram tatili öncesi eş zamanlı turizmin hareketlenmesi ile sektörde çift haneli büyüme başladı. Bayramlar tüm sektörler için bir çıkıştır. Bizde bu çıkışta esnafımıza ve bayramda arabasız kimse kalmasın çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. (Derya Demir)

 

HABERE YORUM KAT