1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Bedaş Bayramda Bin 582 Personeliyle Sahada
Bedaş Bayramda Bin 582 Personeliyle Sahada

Bedaş Bayramda Bin 582 Personeliyle Sahada

BEDAŞ, tüketicilerine kesintisiz ve kaliteli enerji akışı sağlamak için Ramazan Bayramı boyunca bin 582 personelini sahada görevlendirdi

A+A-

İSTANBUL (AA) - Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ'nin (BEDAŞ), tüketicilerine kesintisiz ve kaliteli enerji akışını sağlamak için Ramazan Bayramı boyunca bin 582 personelini sahada görevlendirdiği bildirildi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, BEDAŞ, bayram süresince enerjide sıkıntı yaşanmaması için acil durumda olanlar hariç, bakım ve yatırım kaynaklı planlı kesintilerini askıya aldı.

Bayram tatilinde İstanbul’da azalan nüfus ile birlikte elektrik tüketiminde düşüş olsa da BEDAŞ 24-27 Haziran'da bin 582 personelini olası arızalara anında müdahale etmek üzere görevlendirdi. BEDAŞ, ayrıca bayram süresince 161 aracını da hazır bekletecek.

Açıklamada, 24 Haziran Cumartesi günü ve gecesinde elektrik tüketiminde olağanüstü bir artış yaşanmasına karşı, BEDAŞ'ın hazırlıklarını tamamladığı kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen BEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit, İstanbul’un Avrupa yakasında yatırımlara aralıksız devam ettiklerini belirterek, "Kaliteli ve kesintisiz enerji için 2013-2020 yıllarında bölgeye toplam 2,1 milyar lira harcayacağız. Bu yıl için yapmayı planladığımız yatırım ise 365 milyon lirayı aşacak. Hedefimiz yüksek müşteri memnuniyeti ve arıza kaynaklı kesintilerin minimuma indirilmesi. Bu hedefler doğrultusuna yolumuza devam ederken, tüm Türkiye’nin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, şeker tadında bir bayram geçirmemizi temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT