Bektaş; 'Peygamberimizi sözde değil, özde anlamalıyız'

Bektaş; 'Peygamberimizi sözde değil, özde anlamalıyız'

Mevlit kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, Peygamberimizin doğum günü olarak kutladığımız Mevlit kandilinin Ülkemize ve İslam Dünyasına barış, huzur getirmesini dileyerek..

Mevlit kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, Peygamberimizin doğum günü olarak kutladığımız Mevlit kandilinin Ülkemize ve İslam Dünyasına barış, huzur getirmesini dileyerek,  Sevgili Peygamberimizi sözde değil, özde anlamamız gerekir” diye konuştu.

 

Barış Bektaş Mevlit Kandili kutlaması mesajının devamında şunları dile getirdi: “İnsanlığı ayakta tutan, insanı mükemmel kılan ve yücelten kuşkusuz ki inancımız ve ahlaki değerlerimizdir. Ahlaki vasıflarını kaybetmiş toplumların yükselmesi asla düşünülemez. Bu itibarla ahlak kurallarının muhafaza edilmesi, hem insani hem de dini bir görevdir. Mevlit kandili dolayısıyla bir kez daha hatırlayalım ki; zulüm, baskı, şiddet, nefret, ayrımcılık, haksızlık, yolsuzluk, rüşvet, yalan ve iftira gibi ahlak dışılıklardan taban tabana zıt olan, aksine barış, dostluk, kardeşlik, eşitlik, hakça paylaşım, doğruluk, dürüstlük gibi üstün ahlakı temsil eden Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammedi (S.A.V) sözde değil, özde anlama zarureti vardır. Onun üstün olan ahlakı anlayışını örnek alarak, yaşamalıyız. Bu duygu ile 

Konyalı hemşerilerimizin ve İslam dünyasının mübarek mevlit kandilini en içten duygularımla kutlarken, sevgi ve saygılarımı sunarak sağlık ve esenlikler dilerim” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.