Beyşehir Gölü Milli Parkında sığırcık sürülerinin göl üzerindeki dansı görenleri adeta büyüledi.
Beyşehir Gölü'nde sığırcıkların görsel şöleni
![Beyşehir Gölü'nde sığırcıkların görsel şöleni 1](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1588_1.jpg)
![Beyşehir Gölü'nde sığırcıkların görsel şöleni 2](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1588_2.jpg)
Göl kıyılarında sürüler halinde dolaşan sığırcık kuşlarının gökyüzündeki görsel şöleni seyrine doyum olmayan görüntüler ortaya çıkarıyor.
![Beyşehir Gölü'nde sığırcıkların görsel şöleni 3](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1588_3.jpg)
Göl kıyılarında özellikle gün batımında ortaya çıkan binlerce sığırcık kuşu, gökyüzünde birçok değişik geometrik şekil çizerek adeta dans ediyor.
![Beyşehir Gölü'nde sığırcıkların görsel şöleni 4](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1588_4.jpg)
Beyşehir Fotoğraf Topluluğu Başkanı Seyit Konyalı, gazetecilere yaptığı açıklamada sığırcık sürülerinin görsel şölenlerini ölümsüzleştirebilmek için günlerdir fotoğraf severler olarak kıyıda mesai yaptıklarını söyledi.
![Beyşehir Gölü'nde sığırcıkların görsel şöleni 5](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1588_5.jpg)
Muhtemelen göç mevsimine hazırlanan sürülerin bölgeden geçiş yaptığını ifade eden konyalı, "Burada bir müddet konaklayacaklar. Bir haftadır takip ediyoruz. Sürüler, gökyüzünde dans ederek çok güzel görüntüler oluşturuyor.
![Beyşehir Gölü'nde sığırcıkların görsel şöleni 6](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1588_6.jpg)
Fotoğrafçılar da bu anları kaçırmıyor. Biz de bunun için yerimizi aldık. İnsanların bunu görmesi lazım. Hem video, hem de fotoğraflarını çekiyoruz." ifadelerini kullandı.