1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Beyşehir'de bilim fuarı açılışı
Beyşehir'de bilim fuarı açılışı

Beyşehir'de bilim fuarı açılışı

Beyşehir'de Ali Akkanat Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan TÜBİTAK destekli bilim fuarı açıldı

A+A-

KONYA (AA) - Beyşehir'de Ali Akkanat Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan TÜBİTAK destekli bilim fuarı açıldı.

Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, lisenin toplantı salonunda düzenlenen bilim fuarının açılışında bu tür çalışmaların önemli olduğunu söyledi.

Birçok alanda başarılarıyla adından bahsettiren Ali Akkanat Anadolu Lisesi'nin şimdi de bilimsel alandaki etkinlikleriyle kendilerinin geleceğe yönelik umutlarını artırdığını ifade eden Başıbüyük, "Bu tür fuarlarda çok özel projeler ortaya çıkmakta. Bu projelerden bazıları geliştirildiğinde insanlık için önemli icatlar ortaya çıkabilmekte. Bunun örneklerini görmekteyiz. Lise öğrencilerimiz ülke olarak ideallerimize ve hedeflerimize ulaşmada çalışmalarıyla bizlere ümit ve cesaret veriyor. Emeği geçen herkesi kutluyorum." dedi.

Ali Akkanat Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Akçay da fuarda fizik alanında 36 projeyi sergilediklerini, bu tür aktivitelerin öğrencileri geleceğe hazırlama açısından önemli olduğunu belirtti.

Programa, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir Askerlik Şubesi Başkanı Personel Yüzbaşı Alper Arıkan, Selçuk Üniversitesi Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Aziz Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, kurum amirleri, sivil toplum ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

HABERE YORUM KAT