Beysu Konyaspor, Federasyon Kupası'na iyi başladı

Beysu Konyaspor, Federasyon Kupası'na iyi başladı

Beysu Konyaspor Basketbol, Federasyon Kupası ilk maçında Mersin BŞB'yi uzatmalarda mağlup etti. Yeşil-beyazlılar bugün Gemlik'le karşılaşacak.

BEYSU Konyaspor Basketbol, TBF 2021 Erkekler Federasyon Kupası A Grubu ilk maçında Mersin Büyükşehir Belediyesi ile karşılaştı.

Matt Morgan, Mehmet Özdoğan, Can Özcan, Hazer Avcı, Kemal Canbolat ilk 5’iyle parkeye çıkan yeşil-beyazlılar maça etkili başladı.

beysu-konyaspor-2.jpg

İlk yarı boyunca rakibine skor üstünlüğü vermeyen Beysu Konyaspor Basketbol, ilk çeyreği 25-18, devreyi ise 45-39 skorla önde kapattı.

Üçüncü çeyrekte rakibine fırsat vermeyen temsilcimiz, bu çeyreği de 55-51 önde tamamladı.

Konyaspor, son çeyrekte rakip skor üretmekte zorlanınca rakip Mersin Büyükşehir Belediyesi maçı 74-74 yaptı ve maçı uzatmaya götürdü.

Uzatmada maçtaki ağırlığını tekrar hissettiren Konyaspor, maçtan 89-81’lik skorla galip ayrıldı. Yeşil-beyazlılar aldığı bu galibiyet sonrası Federasyon Kupası’na moralli başladı.

MATT MORGAN'DAN 30 SAYI

beysu-konyaspor-4.jpg

Mersin Büyükşehir Belediyesi karşısında Konyaspor'un en skorer ismi attığı 30 sayıyla Matthew Morgan oldu. Amerikalı gard ayrıca 5 ribaunt, 3 asistle galibiyetin mimarı oldu.

Konyaspor'da; Mehmet Özdoğan 17 sayı 4 ribaunt, Can Özcan da 13 sayı 6 ribaunt 3 asistle galibiyette öne çıkan diğer isimler oldu.

Yeşil-beyazlılarda hafta içi transfer edilen Senegalli pivot Abdoulaye Gueye de 15.56 dakika süre aldığı mücadele 4 sayı kaydetti.

Öte yandan Mersin BŞB'de geçtiğimiz sezon Konyaspor forması giyen Erkin Şenel, eski takımın karşı mücadele etti.

beysu-konyaspor-1.jpg

2. MAÇTA RAKİP GEMLİK
Beysu Konyaspor Basketbol kupanın ikinci maçında bugün Budo Gemlik'le karşı karşıya gelecek. Mücadele 18.00'da başlayacak.

KUPADA İLK GÜN TAMAMLANDI

Ankara’nın ev sahipliğini yaptığı Erkekler Federasyon Kupası'nda ilk gün maçları tamamlandı.

M. Sait Zarifoğlu Spor Salonu ile Mamak Belediyesi Hidayet Türkoğlu Spor Salonu'nda düzenlenen Erkekler Federasyon Kupası’nda Akhisar Belediye Basketbol, Antalya Güneşi, Balıkesir BŞB, Beysu Konyaspor Basket, Bornova Belediyespor, Budo Gemlik, Fethiye Belediyespor, Final Spor, Kocaeli BŞB Kağıtspor, Mamak Belediyesi, Manisa Büyükşehir Belediyespor, Mersin Büyükşehir Belediyesi, OGM Ormanspor, Samsunspor, Sigortam.net ve TED Ankara Kolejliler ekipleri mücadele ediyor.

TBF YouTube’dan naklen yayınlanan Erkekler Federasyon Kupası'nın maç programı ve alınan sonuçlar şu şekilde:

ERKEKLER FEDERASYON KUPASI PROGRAMI

18 Eylül Cumartesi

Grup

Saat

Müsabaka

Skor

C

13.00

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor - Antalya Güneşi

67-53

D

13.30

Fethiye Belediye Spor - Final Spor

79-89

C

15.15

Manisa Büyükşehir Belediye Spor - Bornova Belediyespor

76-60

D

15.45

Sigortam.Net – Samsunspor

61-63

A

17.30

Mersin Büyükşehir Belediyesi - Beysu Konyaspor Basketbol

81-89

B

18.00

Mamak Belediyesi - Akhisar Belediye Basketbol

77-69

A

19.45

Budo Gemlik - OGM Ormanspor

61-76

B

20.15

TED Ankara Kolejliler - Kocaeli BŞB Kağıtspor

81-76

19 Eylül Pazar

Grup

Saat

Müsabaka

Skor

D

13.00

Final Spor - Sigortam.Net

C

13.30

Antalya Güneşi - Manisa Büyükşehir Belediye Spor

D

15.15

Samsunspor - Fethiye Belediye Spor

C

15.45

Bornova Belediyespor - Balıkesir Büyükşehir Belediyespor

B

17.30

Akhisar Belediye Basketbol - TED Ankara Kolejliler

A

18.00

Beysu Konyaspor Basketbol - Budo Gemlik

B

19.45

Kocaeli BŞB Kağıtspor - Mamak Belediyesi

A

20.15

OGM Ormanspor - Mersin Büyükşehir Belediyesi

20 Eylül Pazartesi

Grup

Saat

Müsabaka

Skor

C

13.00

Manisa Büyükşehir Belediye Spor - Balıkesir Büyükşehir Belediyespor

D

13.30

Sigortam.Net - Fethiye Belediye Spor

C

15.15

Antalya Güneşi - Bornova Belediyespor

D

15.45

Final Spor – Samsunspor

A

17.30

Budo Gemlik - Mersin Büyükşehir Belediyesi

B

18.00

Akhisar Belediye Basketbol - Kocaeli BŞB Kağıtspor

A

19.45

Beysu Konyaspor Basketbol - OGM Ormanspor

B

20.15

TED Ankara Kolejliler - Mamak Belediyesi

Çeyrek Final Eşleşmeleri

22 Eylül Çarşamba

Saat

Müsabaka

Skor

A1-B2

C1-D2

B1-A2

D1-C2

Yarı Final Eşleşmeleri

23 Eylül Perşembe

Çeyrek Final 1. Maç Galibi – 2. Maç Galibi

Çeyrek Final 3. Maç Galibi – 4. Maç Galibi

Final

25 Eylül Cumartesi

Yarı Final 1. Maç Galibi – 2. Maç Galibi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.