Bilecik İl Genel Meclis Başkanlığı seçimlerinde CHP'ye karşı, "AK Parti-MHP-İYİ Parti" ittifakı

Bilecik İl Genel Meclis Başkanlığı seçimlerinde CHP'ye karşı, "AK Parti-MHP-İYİ Parti" ittifakı
CHP'nin çoğunlukta olduğu Bilecik İl Genel Meclis Başkanlığı seçimlerinde AK Parti'nin adayı Bilecik, MHP ve İYİ Parti'nin desteğiyle İl Genel Meclis Başkanı seçildi.

Bilecik İl Genel Meclis Başkanlığı seçimlerinde İYİ Parti'den AK Parti'ye destek gelirken, AK Parti de İl Encümen Üyeliğinde 2 İYİ Partili'ye destek verdi.

Bilecik'te 31 Mart günü yapılan Mahalli İdareler Seçimleri'nde CHP 10, AK Parti 8, MHP ve İYİ Parti 2'şer il genel meclis üyesi çıkarmıştı.

Bilecik İl Genel Meclis Başkanlığı seçimlerinde CHP'ye karşı "AK Parti- MHP-İYİ Parti" ittifakı

Bilecik İl Genel Meclis Toplantı Salonu'ndan gerçekleşen Bilecik İl Genel Meclis Başkanlığı seçimlerinde koltuk üstünlüğü bulunan CHP ile AK Parti 1'er aday çıkardı. İl turda CHP'nin adayı İsmail Hakkı Elmas 10, AK Parti'nin adayı Ramazan Kurtulmuş 11 oy alırken, 1 oyda boş çıktı. İkinci turda da aynı sonuçlar çıkarken, AK Parti'nin adayı Bilecik İl Genel Meclis Başkanı seçildi.

MHP ve İYİ Parti'nin desteğine karşı ise AK Parti, İl Encümen Üyeliğine aday çıkarmadı. CHP grubu Ekrem Yunak, Naci Öney ve Serdar Yavuz isimlerini önerirken, MHP grubu İsmail Yağar, İYİ Parti grubu ise Orhan Uğur ile Ömer Çoban isimlerini önerdi.

Bilecik İl Genel Meclis Başkanlığı seçimlerinde CHP'ye karşı "AK Parti- MHP-İYİ Parti" ittifakı

Yapılan oylamada CHP'li isimler 10 oyda kalırken, İYİ Partili Orhan Uğur ve Ömer Çoban 12, MHP'li İsmail Yağar da 12 oy aldı. Buna göre il encümeni Orhan Uğur, Ömer Çoban ve İsmail Yağar'dan oluştu.

Öte yandan Meclis 1. Başkan Vekili seçiminde İYİ Parti grubu Orhan Uğur'u, CHP ise Nurcan Özçakır'ı aday gösterdi. İYİ Partili Orhan Uğur, kendi partisinin yanısıra AK Parti ve MHP'nin desteğpiyle12 oy alarak Meclis 1. Başkan Vekili oldu.

Kaynak:İhlas Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.