1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Biletlere hücum var
Biletlere hücum var

Biletlere hücum var

Okulların kapanmasına kısa bir süre kala otobüs biletlerine ilgi iyice arttı. Öğrencilerin dönüş hazırlıklarına mezuniyet programları dolayısıyla ailelerin yolculuk telaşı da eklenince otobüslerdeki doluluk oranı da arttı

A+A-

Derya Demir / ÖZEL

Türkiye’nin önemli öğrenci kentleri arasında yer alan Konya’da okulların kapanmasına kısa bir süre kala, bilet almak isteyen öğrenciler acentelerin yolunu tuttu. İşin içine yaz tatilini farklı şehirde geçirmek isteyen vatandaşlar da eklenince, şimdiden firmalarda doluluk oranları yüzde 70’lere kadar çıktı. Biletlerin kısa süre içinde tükeneceği konusunda uyaran firmalar, “Özellikle mezuniyet için gelen aileler biletlerini gidiş-dönüş şeklinde alsınlar. Aksi takdirde bilet bulmakta büyük sıkıntılar yaşayabilirler. Öğrencilerin de şimdiden bilet almasını tavsiye ediyoruz” dedi.

“EK SEFERLER KONULACAK”

Vatandaşların mağdur olmaması için ek seferlerinde getirileceğini ifade eden firma yetkilileri, “Ek seferler yoğunluğa göre konulacak. Ancak sadece otobüslerde değil, bu doluluk oranı hızlı trenlerde de yaşanıyor. Bu nedenle tekrar uyarmakta fayda vardır ki herkes biletini 15 gün önceden alsın” ifadelerini kullandı. (Derya Demir)

HABERE YORUM KAT