Birekul Mevlid-i Nebi Haftası’nı Kutladı

Birekul Mevlid-i Nebi Haftası’nı Kutladı

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul Mevlid-i Nebi Haftası‘nı kutladı

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet BirekulMevlid-i Nebi Haftası‘nı kutladı. Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Birekul, Hazreti Peygamberimizi anmaktan anlamaya düsturuyla kutlanmaya başlanan ve kutlama zamanı da hicri takvime göre belirlenen bir hafta olan Mevlid-i Nebi Haftası’na özel bir mesaj yayınladı. Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in örnekliğini ve insanlığa sunduğu değerleri anlamayı, toplumumuzun her kesimine ve tüm insanlığa anlatmayı, günümüz problemlerine Peygamber Efendimiz’den referanslarla çözüm üretmeyi ve milletimizde var olan Peygamber sevgisini pekiştirmeyi amaçlayan bir hafta olduğunu mesajında belirtti.

ÖRNEK İNSANLAR YETİŞTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ

Birekul, “Her yıl yeni bir temanın belirlendiğini bu ayda 2020 yılı Mevlid-i Nebi Haftası teması; Peygamberimiz ve Çocuk olarak belirlenmiştir. Bizde geleceğimizin ışığı olan çocuklarımızı yetiştirirken akademik başarısının yanında kişisel gelişimini takip ederek, topluma kazandırmayı, ahlaki değerlerimizi unutmamayı, değerler eğitimi vererek; davranış, sosyallik ve ahlaki olarak örnek insanlar yetiştirmeyi hedefliyoruz. Hüma Okulları olarak çalışmalarımızı bu doğrultuda yürütüyor ve yeni neslin değerlerimizi yaşatması adına elimizden geleni yapıyoruz. Bizler de eğitim anlayışımız gereği Peygamber Efendimiz’in çocuklarını yetiştirdiği gibi öğrencilerimizi yetiştirmeye gayret ediyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.