1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Birileri ısrarla Türkiye içine kapansın istiyor'
'Birileri ısrarla Türkiye içine kapansın istiyor'

'Birileri ısrarla Türkiye içine kapansın istiyor'

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, "Bu ülkenin insanı milli gelirini daha fazla arttırsın, yaşam düzeyini geliştirsin istiyoruz. Ama birileri ısrarla Türkiye içine kapansın istiyor." dedi

A+A-

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Bu ülkenin insanı milli gelirini daha fazla arttırsın, yaşam düzeyini daha fazla geliştirsin istiyoruz. Ama birileri buna inat ısrarla ve ısrarla Türkiye içine kapansın, Türkiye kendi sorunlarıyla boğuşsun, gündem ekonomi olmasın gündem iş olmasın, aş olmasın kültür olmasın, eğitim olmasın ya ne olsun gündem terör olsun istiyor. Gözyaşı olsun, kan olsun, kargaşa olsun istiyor." dedi.

Battalgazi ilçesi muhtarlarıyla bir restoranda yapılan toplantıda konuşan Tüfenkci, AK Parti ile beraber muhtarların kimlikleri ve kişilikleri farklılaştığını, muhtarların hem özlük hakları hem de devlet mekanizması içerisinde farklı bir konuma geldiğini söyledi.

Türkiye ekonomisini geliştirme adına gece gündür gayret gösterdiklerini vurgulayan Tüfenkci, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Birileri Türkiye'yi içine kapatmaya çalışırken biz Türkiye'nin kapılarını dünyaya açıyoruz. Biz istiyoruz ki bu ülkenin her bir ferdi uluslararası refah pastasından, dünya refah pastasından daha fazla pay alsın. Bu ülkenin insanı milli gelirini daha fazla arttırsın, yaşam düzeyini daha fazla geliştirsin istiyoruz. Ama birileri buna inat ısrarla ve ısrarla Türkiye içine kapansın, Türkiye kendi sorunlarıyla boğuşsun, gündem ekonomi olmasın gündem iş olmasın, aş olmasın kültür olmasın, eğitim olmasın ya ne olsun gündem terör olsun istiyor. Gözyaşı olsun, kan olsun, kargaşa olsun istiyor. Ama yine Allah'a hamd ederek söylüyorum ki etrafımız yangın yerine çevrilmesine rağmen bizim ihracat pazarlarımızın yakın komşularımızın tamamı sıkıntılar içerisinde yaşarken biz ekonomiyi büyütüyoruz."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT