1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bisiklete bisikletçi başkan
Bisiklete bisikletçi başkan

Bisiklete bisikletçi başkan

Bisiklet Federasyonu seçimlerine kısa bir süre kala adaylığını açıklayan Konyalı eski milli bisikletçi Erol Küçükbakırcı, yeni hedeflerle bisiklet sporunu tekrar ayağa kaldırmayı hedeflediklerini açıkladı

A+A-

Türkiye Bisiklet Federasyon başkanlığına Konyalı eski milli bisikletçi Erol Küçükbakırcı aday oldu. Düzenlediği basın toplantısında adaylığını açıklayan Küçükbakırcı’ya eski milli bisikletçiler ve bisiklet sporuna gönül veren spor adamları toplantıya yoğun ilgi gösterdi. Yaklaşan Bisiklet Federasyonu seçiminden dolayı bir araya gelen Erol Küçükbakırcı ve ekibi, bisiklet sporunun daha ileriye taşıyabilmek için hedeflerini ve projelerini açıkladı. Küçükbakırcı’nın A takımında Emlak Yönetimi Dairesi Başkanı Fatih Sert, Bisiklet Sporunu Kalkındırma Derneği Başkanı Fatih Yılmaz ve eski milli bisikletçilerden ve bisiklet il temsilcisi Tevfik Erdoğdu da yer alacak.

 

“SES GETİRMEK İSTİYORUZ”

 

12 yıl federasyon bazında yöneticiliklerde bulunduğunu ifade eden Erol Küçükbakırcı, son dönemde bisiklet sporunda ciddi düşüşlerin yaşandığını belirterek, yeniden çıkış yakalanmasının ellerinde olduğunu söyledi. Bisiklet sporunun istenilen düzeyde olmadığına dikkat çeken Küçükbakırcı, “Bisiklet sporu şu anda istediğimiz yerde değil. Bu yüzden arkadaşlarımızın ciddi baskılarıyla aday olduk. Adaylığımı açıkladım ve ileriye dönük neler yapılabileceğimizi, nasıl katkı sağlayabileceğimizi konuştuk. Bisiklet sporunun biran önce ele alınıp eski günlerine dönmesi lazım. Ne yazık ki şu anda sadece 50 milli bisikletçimiz var. Öncelikle insana yatırımla sporcu sayısını 2 binlere çıkartmamız gerekiyor. Bunun yanında veledrom için önemli bir projemiz başladı. Yeni stadyum çevresinde böyle bir çalışmamız var. Bisiklet sporuna yapacağımız katkıyla ses getirmek istiyoruz. Biz bu yola çıktık. İnşallah heyecanımız, ümidimiz ve amacımız bisiklet sporunu kalkındırmak, bisiklet sporuna destek sağlayıp eski günlerine getirmek. Eğer bu görev bize gelirse en iyi şekilde çalışmalarımıza başlayacağız” diye konuştu.(Seda Ercis)

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

4 Yorum