1. HABERLER

  2. 3.SAYFA

  3. Bonzai kullanan gencin içler acısı hali
Bonzai kullanan gencin içler acısı hali

Bonzai kullanan gencin içler acısı hali

Kültürpark’ta ‘bonzai’ diye tabir edilen sentetik uyuşturucu madde kullanan genç saatlerce ayılmayı bekledi. Genci görenler ise çağın yeni tuzağının gencecik insanları ne hale soktuğuna şahit oldu

A+A-

Kültürpark’ta ‘bonzai’ diye tabir edilen sentetik uyuşturucu madde kullanan genç saatlerce ayılmayı bekledi. Edinilen bilgiye göre, Cihanbeyli’den Konya’yı ziyaret için gelen M.T.,(23)  arkadaşlarının aracığıyla tanıştığı kişiden ‘Bonzai’ adı verilen sentetik uyuşturucu temin etti. Maddeyi kullanan genç belli bir süre sonra uyuşturucunun etkisinde kalarak bulunduğu yere sızdı. Saatlerce kendinden habersiz yerde yatan genci gören çevredeki vatandaşlar, polisi ve 112 Sağlık Ekiplerini arayarak ihbarda bulundu. Bunun üzerine olay yerine gelen 112 Sağlık ekiplerince yapılan müdahalenin ardından sızan genç ayıltıldı. Genç, bonzai kullandığını, arkadaşlarının aracılığıyla temin ettiğini belirterek, çok pişman olduğunu söyledi.

Sağlık ekipleri tarafından yapılan müdahalenin ardından kendine gelen M.T., bir süre sonra göz önünden kayboldu. Bonzainin etkisini net bir şekilde gözlemleyen vatandaşlar ise madde bağımlığı yolunda daha etkin mücadelenin yürütülmesini ve gençlerin kötü alışkanlıklardan korunmasını istediler.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum