1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Brisa’lı Sabancı Gönüllüleri'nden lise öğrencilerine seminer
Brisa’lı Sabancı Gönüllüleri'nden lise öğrencilerine seminer

Brisa’lı Sabancı Gönüllüleri'nden lise öğrencilerine seminer

İSTANBUL (AA) - Brisa’lı Sabancı Gönüllüleri’nden Mozaik Ekibi, “İş’te Kadın” projesi kapsamında üniversite dönemi öncesinde lise öğrencilerine...

A+A-

İSTANBUL (AA) - Brisa’lı Sabancı Gönüllüleri’nden Mozaik Ekibi, “İş’te Kadın” projesi kapsamında üniversite dönemi öncesinde lise öğrencilerine yönelik bir seminer düzenledi.

Brisa’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Mozaik Ekibi, “Yüksek öğrenim ve iş hayatı tecrübelerini paylaşma, kız öğrencilere orta öğretimden yüksek öğretime geçişte eğitim hayatlarının kesintiye uğrayabilme ihtimallerine karşı motivasyon desteği sağlama, kız öğrencilerin yüksek öğrenimde alan/bölüm seçimi noktasında erkek egemen sektörlerde de çalışma imkanlarına dair farkındalık yaratma” amacıyla başladığı etkinliklerin ilkini Kocaeli Cahit Elginkan Anadolu Lisesi’nde 150 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirdi.

Etkinlikte öğrencilere hedef koyma, sınav hazırlığı ve sınav dönemi, meslek tanıtımı, meslek seçiminde ve iş hayatında cinsiyete dayalı ön yargılar başlıklarında bilgi paylaşımı yapıldı.

Sabancı Gönüllüleri, tüm Sabancı Topluluğu çalışanlarına verilecek online eğitimler ve oluşturulacak gönüllü takımları aracılığı ile yapılacak projeleri kapsayan bir sosyal sorumluluk programı. Her bir konuda üç yıllık çalışmalarla toplam 9 yıllık uzun soluklu bir takvim oluşturuldu. Sabancı Gönüllüleri’nin, ilk üç yıllık birinci fazda, kadın ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusuna eğilmesi planlandı. Takip eden dönemlerde de sırasıyla gençler ve engelliler konularında çalışılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT