1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Brüksel Havalimanı giden yolcu terminali açıldı
Brüksel Havalimanı giden yolcu terminali açıldı

Brüksel Havalimanı giden yolcu terminali açıldı

Terör saldırılarına hedef olan ve bir süre kapatılan Brüksel Zaventem Havalimanı’nın giden yolcu terminali tekrar faaliyete geçti

A+A-

BRÜKSEL (AA) - Terör saldırılarına hedef olmasının ardından bir süre kapatılan Brüksel Zaventem Havalimanı’nın giden yolcu terminali faaliyete başladı.

Belçika'nın başkenti Brüksel’deki Zaventem Havalimanı’nın giden yolcu terminali, 22 Mart'taki terör saldırısından sonra bugün açıldı.

Terör saldırıları sonrasında meydana gelen tahribat ve adli soruşturmalar nedeniyle bir müddet kapalı tutulan havalimanı 3 Nisan’da kısıtlı kapasiteyle, kurulan geçici bölümlerde çalışmaya başlamıştı.

Saldırılar, havalimanı giden yolcu terminalindeki güvenlik zafiyetlerini ortaya çıkarmıştı.

Öte yandan, terör olayları sonrası alınan yeni güvenlik önlemleri çerçevesinde havalimanı alanına giren tüm araçlarda aramalar yapılıyor. Ayrıca, havalimanı terminal binası girişinde yolcuların valizleri x-ray cihazlarından geçiriliyor ve üst aramaları yapılıyor.

Havalimanında sadece biletli yolcular bilet kontrol, bagaj teslim ve bekleme salonuna alınıyor.

Havalimanı yönetimi, çeşitli güvenlik tedbirleri nedeni ile yolcuların havalimanına uçuşlarından en az 3 saat önce gelmeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT