1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Brüksel'de Gravür Sergisi
Brüksel'de Gravür Sergisi

Brüksel'de Gravür Sergisi

Fatih Mika'nın ''Sonsuz Emanet'' adlı sergisi sanatseverlerle buluştu.

A+A-

Gravür sanatçısı Fatih Mika'nın "Sonsuz Emanet" başlıklı sergisi Brüksel'de sanatseverlerle buluştu.

 

"Art and Life bünyesinde projelendirilmiş, sanatın farklı disiplinlerini çatısı altında toplayan "Türkiye-Avrupa Birliği Kültürlerarası Sanat Diyalogları" kapsamında devam eden etkinliklerin beşincisi, gravür sanatçısı Fatih Mika'nın "Sonsuz Emanet" başlıklı sergisi Türkiye'nin Avrupa Birliği Daimi Temsilciliği salonunda açıldı.

Avrupa Birliği nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Selim Yenel ve Brüksel Yunus Emre Türk Kültür Merkezi'nin ev sahipliğinde, gerçekleşen, küratörlüğünü Beste Gürsu'nun yaptığı sergi, 25 Şubat'a kadar açık kalacak.

Sanatçının değişik dönemlerde yaptığı 50 gravürden oluşan sergideki eserler, konularını, çocukluğunu geçirdiği İstanbul'un doğası ve geleneksel kültür dokusundan alıyor.

Değişik tekniklerle gerçekleştirdiği gravürlerde balıkların, kuşların, çiçeklerin yanı sıra geleneksel Türk sanatları ile olan ilişkisinden doğan çini sanatının, minyatür sanatının bir arada bulunduğu eserler ilk kez Brüksel'de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Serginin açılış resepsiyonuna çok sayıda davetli katıldı. Serginin açılışında sanatçı Muhammed Yıldırır, keman resitali sundu.

Kaynak : haberler.com

HABERE YORUM KAT