1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Bu koronun solisti vali yardımcısı, şefi emekli savcı, solisti vali yardımcısı
Bu koronun solisti vali yardımcısı, şefi emekli savcı, solisti vali yardımcısı

Bu koronun solisti vali yardımcısı, şefi emekli savcı, solisti vali yardımcısı

Muğla Valiliği tarafından oluşturulan Türk sanat müziği korosu, vali yardımcısı, hakim, öğretmen, avukat, hemşire, sosyolog ve basın mensuplarından oluşuyor- Şefliğini bir emekli savcının üstlendiği koro, bir yıllık çalışmalarının ardından ilk kez seyirci

A+A-

MUĞLA (AA) - Muğla Valiliği tarafından oluşturulan Türk sanat müziği korosu bir yıllık çalışmanın ardından ilk konserini verdi.Muğla Valiliği bünyesinde Vali Yardımcısı Fethi Özdemir'in girişimleri ve Vali Amir Çiçek'in himayelerinde kurulan Muğla Valiliği Türk Sanat Müziği Korosu, 27 kişiden oluşuyor. Koroda, Vali Yardımcısı Fethi Özdemir'in yanı sıra öğretmen, avukat, hemşire, sosyolog, basın mensupları da görev alıyor. Koronun şefliğini, emekli savcı ve avukat Ali Sami Arlı üstleniyor.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde seyirci karşısına çıkan koro, iki bölümden oluşan ilk konserini verdi. Koroya, 11 kişilik saz, keman, kemane, ud, kanun ekibi de eşlik etti.Vali Yardımcısı Fethi Özdemir ile Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personeli Buket Karaman "Aklımı başımdan aldı gözlerin" şarkısını birlikte seslendirdi.Konserin ardından konuşan Muğla Vali Vekili Salih Gürhan, koronun bir yıllık çalışmanın ardından ilk konserini verdiğini ve çok iyi bir performans gösterdiğini söyledi. Emeği geçenlere teşekkür eden Gürhan, kamu çalışanlarının bu tür etkinliklerle yoğun iş temposu arasında sosyal hayatın içinde yer aldıklarını dile getirdi.Konser sonunda şef Ali Sami Arlı ve konserde solistlik yapan eşi Nadide Arlı'ya Vali Vekili Gürhan çiçek verdi.Koro üyelerine ise Muğla Valisi Amir Çiçek tarafından hazırlattırılan teşekkür belgeleri, Garnizon ve Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün tarafından verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT