1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Buğra Bebek Hayata Tutundu
Buğra Bebek Hayata Tutundu

Buğra Bebek Hayata Tutundu

Antalya'da 990 gram doğan Buğra bebek, 66 günlük yaşam mücadelesi kazanarak hastaneden taburcu oldu- Anne Şifa İlhan:-"Allah'a şükürler olsun bebeğimizi evimize götürmenin mutluluğunu yaşıyoruz"

A+A-

ANTALYA (AA) - Antalya'nın Kumluca ilçesinde 7 aylıkken 990 gram olarak dünyaya gelen Buğra bebek, 66 günlük yaşam mücadelesini kazandı.

Kumluca Devlet Hastanesinde 28 haftalıkken normal doğumla 990 gram olarak dünyaya gelen Şifa ve Emrah İlhan çiftinin oğulları Buğra İlhan, doğum ardından gelişen solunum yetmezliği ve genel durum bozukluğu nedeniyle ilçedeki özel bir hastanenin yeni doğan yoğun bakım ünitesine sevk edildi.

Zorlu geçen tedavi sürecinde 880 grama kadar düşen İlhan bebek, 66 günün sonunda 2 kilo 255 grama ulaşarak sağlıklı bir şekilde hastaneden taburcu edildi.

- "Yoğun bakım ünitesinde en uzun süre kalan bebeklerden biri"

Bebeğin tedavisini takip eden Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Uzmanı Dr. Nusret Parlaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Buğra bebeğin yoğun bakım ünitesinde en uzun süre kalan bebeklerden biri olduğunu söyledi.

Hastanın kendilerine geldiğinde solunum sıkıntısı çektiğini ve genel durum bozukluğu bulunduğunu ifade eden Parlaz, şunları kaydetti:

"Bu süreçte bebeğimizin beslenmesini ve genel bakımlarını düzenledik, yaşam desteği sağladık. Zaman zaman bizi endişelendiren durumlar yaşasak da 66 günün ardından kendisini sağlıklı bir şekilde taburcu ettik. Buğra bebeğimizin ailesi kadar en az bizler de sağlıklı olarak kendisini taburcu ediyor olmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz."

- "Doktorumuz umudumuz yokken umudumuzu yeşertti"

Yeni doğan yoğun bakımından taburcu olan bebekleri gördüğünde "Acaba bizim oğlumuz da sağlıklı bir şekilde taburcu olabilir mi?" diye ağladığını ifade eden anne Şifa İlhan, "Allah'a şükürler olsun bebeğimizi evimize götürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Doktorumuz umudumuz yokken umudumuzu yeşertti." şeklinde konuştu.

Baba Emrah İlhan da zorlu sürecin ardından bebekleriyle evlerine sağlıklı şekilde dönüyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

HABERE YORUM KAT