1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Cannes'da Woody Allen'a "kötü espri"
Cannes'da Woody Allen'a "kötü espri"

Cannes'da Woody Allen'a "kötü espri"

CANNES (AA) - Cannes Film Festivali'nde, daha önce hakkında cinsel taciz suçlamaları bulunan yönetmen Woody Allen'a tecavüz ile ilgili espri yapıldı. Bu...

A+A-

CANNES (AA) - Cannes Film Festivali'nde, daha önce hakkında cinsel taciz suçlamaları bulunan yönetmen Woody Allen'a tecavüz ile ilgili espri yapıldı.

Bu yıl 69'uncusu düzenlenen Cannes Film Festivali'nin bu geceki açılışında Woody Allen'in yarışma dışı kategoride yer alan "Cafe Society" filmi gösterildi.

Cannes Festival Sarayı'ndaki gösteriye pek çok ünlü sinema oyuncusu, yapımcı ve yönetmenin yanı sıra davetliler katıldı.

Film Festivali'nde şu ana kadar üçüncü kez bir eseri açılış filmi olarak seçilen Allen'a yapılan espri geceye damgasını vurdu.

Açılış seremonisini sunan Fransız komedyen Laurent Lafitte, Allen'a, hakkında ABD'de açılan tecavüz davaları nedeniyle film yönetmenliği kariyerini Avrupa'da geçirmek zorunda kalan Roman Polanski'ye atıfla, "Avrupa'da birçok film çekiyor olman çok hoş bir şey, ABD'de tecavüzden suçlanıyor olmasan da" dedi.

Lafitte'nin bu esprisi karşısında Allen ve yanında oturanlar bir anda donup kalırken, davetliler arasında gülüşmeler ve kısa süreli şaşkınlık yaşandı.

Ünlü yönetmen Woody Allen'ın evlatlık kızı Dylan Farrow, New York Times gazetesinde yayımlanan açık mektubunda, "1992'de çocukken babamın cinsel tacizine uğradım." ifadelerini kullanmıştı.

Farrow, yedi yaşındayken Allen'ın tavan arasında kendisini taciz ettiğini savunmuştu.

Festivalin açılış filmi gösterimi yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşti. Polis ve jandarma ekipleri gösterimin yapılacağı Cannes Festival Sarayı'nın önünde kontrol noktaları oluşturdu. Filme gelen davetlilerin bir kısmının üzerileri kırmızı halıya gelişleri sırasında arandı.

Bazı sinemaseverler film gösterimine girebilmek için ellerinde "lütfen bir bilet" yazılı kağıtlar tutarak, davetlilerden bilet istedi.

Cannes Film Festivali 22 Mayıs'a kadar devam edecek.

HABERE YORUM KAT