1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Çedaş'tan Bayram Tedbirleri
Çedaş'tan Bayram Tedbirleri

Çedaş'tan Bayram Tedbirleri

SİVAS (AA) - Ramazan bayramında abonelerine kesintisiz hizmet vermeyi hedefleyen Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin (ÇEDAŞ), bayramda 600 personel ile...

A+A-

SİVAS (AA) - Ramazan bayramında abonelerine kesintisiz hizmet vermeyi hedefleyen Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin (ÇEDAŞ), bayramda 600 personel ile sahada olacağı bildirildi.

ÇEDAŞ'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde müşterilerine kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti sunma anlayışıyla çalışmalarını sürdüren ÇEDAŞ, ramazan ayında devreye aldığı uygulama ve tedbirlerle abonelerinin mağduriyet yaşamamasını sağladı.

Alo 186 Enerji Danışma Hattı ve 0 552 186 0 186 numaralı WhatsApp İhbar Hattı gibi iletişim kanallarını aktif olarak kullanan ÇEDAŞ, özellikle elektrik kullanımının yoğun olduğu iftar ve sahur vakitlerinde arızaya müdahale eden ekiplerinin sayısını artırarak sahada 24 saat personel bulundurdu.

Genel Müdürlük binasında bulunan SCADA (Uzaktan Kontrol ve Kumanda) Merkezindeki teknoloji sayesinde şebekeyi online olarak takip ederek arıza ve kesinti yaşanan bölgelere 5 dakikadan az gibi bir sürede müdahale eden ÇEDAŞ, tüketicilerinin enerjisiz kalmaması için ramazan ayında yoğun bir mesai harcadı.

Ramazan Bayramı öncesinde tüketicilerinin elektrik dağıtım hizmetinde herhangi bir sorun yaşamaması için ekipman ve personel planlamasını yaparak tüm tedbirlerini alan ÇEDAŞ, bayramda yaklaşık 600 personeli ile haftanın 7 günü 24 saat sahada görev yapacak. Ramazan ayı öncesi hizmet bölgesindeki hatların ve şebekelerin büyük bir bölümünde bakım ve onarım çalışmalarını tamamlayan şirket, sorumluluk bölgesindeki 3 il, 40 ilçe, 55 belde ve 3 bin 200 köydeki 920 bin abonesinin daha kaliteli hizmet alması için çalışmalarına devam edecek.

Elektriğin günlük hayatın vazgeçilmez parçalarından biri olduğunu belirten ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, elektrik dağıtım hizmeti yapan bir şirket olarak vatandaşların günlük yaşam standartlarını düşürmeyecek şekilde azami gayret ve özveri ile çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Müşteri odaklı hizmet anlayışı ile hareket ettiklerine dikkat çeken Akboğa, "Kaliteli, kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik enerjisini müşterilerimize sunmak amacıyla yenilikçi, dinamik ve müşteri memnuniyetini artırıcı uygulamaları ön planda tutarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ramazan Bayramında da tüketicilerimizin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için tedbirlerimizi aldık." ifadelerini kullandı.


HABERE YORUM KAT