1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Cemal Reşit Rey’de müzik dolu bir hafta
Cemal Reşit Rey’de müzik dolu bir hafta

Cemal Reşit Rey’de müzik dolu bir hafta

Konser salonunda bu hafta, Yavuz Bingöl, "Bin Yılın Ozanları Aşık Sümmani" programıyla sahneye çıkacak, Modern Talking'in efsanevi solisti Thomas Anders, iki konser verecek

A+A-

İSTANBUL (AA) - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemal Reşit Rey Konser Salonunda bu hafta, Yavuz Bingöl, "Bin Yılın Ozanları Aşık Sümmani" programıyla sanatseverlerle buluşacak, Modern Talking’in efsanevi solisti Thomas Anders ise iki konser erecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR), bu hafta kaçırılmayacak üç konser programı ile müzikseverlerin karşısında olacak.

"Bin Yılın Ozanları" konser dizisi kapsamında Yavuz Bingöl, bu kez Aşık Sümmani'nin ölümsüz eserlerini seslendirecek.

Yavuz Bingöl'e konserde, şef Orhan Şallıel yönetimindeki Oda Orkestrası ile konuk sanatçılar, Erkan Petekkaya, Nurullah Akçayır, Özcan Töre, Ayfer Vardar ve Münevver Özdemir eşlik edecek.

Şef Hakan Şensoy yönetimindeki CRR Senfoni Orkestrası, 27 Mayıs Cuma günü sanatseverlerin karşısında olacak.

-Thomas Anders CRR sahnesinde

Müzik tarihine ismini altın harflerle yazdıran ve 80'li yıllara damgasını vuran Modern Talking’in kurucularından Thomas Anders, Şef Hakan Şensoy yönetimindeki CRR Senfoni Orkestrası ile 28 Mayıs Cumartesi günü dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşatacak.

Dünya çapında 120 milyonu aşan satış rakamıyla tüm zamanların en popüler Alman müzik grubu olan Modern Talking'in 2003 yılında dağılmasıyla müzik yaşamına solo albümlerle devam eden Thomas Anders, eşsiz sahne performansıyla İstanbullu müzikseverlerle buluşacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT