1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Çeşme'de kruvaziyer sevinci
Çeşme'de kruvaziyer sevinci

Çeşme'de kruvaziyer sevinci

Belediye Başkanı Dalgıç: "Kruvaziyer gemileri ilçemizi ziyaret etmeye başladı"- "Gemilerin gelişi bölgemizin rahat ve huzurlu olduğunu, gelen insanların da gerçekten rahat edeceğini gösteriyor"

A+A-

İZMİR (AA) - Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, kruvaziyer gemilerinin ilçeye yanaşmaya başlamasının, turizmde umutları artırdığını söyledi.

Dalgıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2016 yılından umutlu olduklarını, daha çok iç turizme yönelik ilçenin, dünyada yaşanan krizden en az seviyede etkileneceğini tahmin ettiklerini dile getirdi.

Çeşme'de geçen yıla göre daha iyi bir sezon geçireceklerine inandığını ifade eden Dalgıç, ilçedeki tesislerin yeni sezona hazır olduğunu belirtti.

Kruvaziyer turizminde de ilk gemilerin Çeşme Limanı'na yanaşmaya başlamasıyla umutlarının arttığına işaret eden Dalgıç, 2016 yılı içinde 68 dev gemiyi ağırlayacaklarını aktardı.

Çeşme Limanı'na geçen hafta yanaşan ilk gemi Seabourn Odysey Cruise'un, ilçe ekonomisine önemli katkı sağladığına işaret eden Dalgıç, "Kruvaziyer gemilerinin Çeşme Limanı'na yanaşmaya başlamasıyla terör olaylarının turizm üzerindeki etkisinin önüne geçildiğini söyleyebilirim. Üst gelir grubundan 450 kişi, bu gemiyle ilçeye geldi, 11 tur düzenlendi. Bu turların 7 tanesi Selçuk ve Meryemana'ya gitti. Diğer 4'ü ise kent içerisinde dolaştı. Gemilerin gelişi, bölgemizin rahat ve huzurlu olduğunu, gelen insanların da gerçekten rahat edeceğini gösteriyor." değerlendirmesini yaptı.

Alaçatı Ot Festivali'nde de ilçedeki otellerin rekor doluluk oranlarına ulaştığını ifade eden Dalgıç, bunun turizmcilere moral verdiğini söyledi.

Dalgıç, ilçenin termal potansiyelini harekete geçirmek üzere takip ettikleri Ilıca Termal Kür Merkezi projesinin de tamamlanmak üzere olduğunu, eylül ayında inşaatına başlanacak tesisin 2018 yılına kadar hizmete girmesinin beklendiğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT