1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP İstanbul Milletvekili Erdem:
CHP İstanbul Milletvekili Erdem:

CHP İstanbul Milletvekili Erdem:

"Lav silahıyla, keleşlerle Kilis'ten sınırı geçenlerin telefonları dinlenmiş ama görmezden gelinmiş"

A+A-

TBMM (AA) - CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Hükümet, "Lav silahıyla, keleşlerle Kilis'ten sınırı geçenlerin telefonları dinlenmiş ama görmezden gelinmiş." iddiasında bulundu.

Erdem, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, elinde, DAEŞ üyelerinin Türkiye'den Suriye'ye geçişleriyle ilgili telefon görüşmesi tapelerini içeren bin sayfadan fazla belge bulunduğunu söyledi.

Emniyet tarafından dinlenen konuşmalarda, terör örgütü üyelerinin "hangi otelde kaldıkları, nerede araba bekledikleri, hangi caminin önünde toplanacakları, arabaların saat kaçta kalkacağı" gibi tüm detayların bulunduğunu öne süren Erdem, "Ancak bu şahıslara tek bir operasyon yapılmamış. Hangi otelde kaldığını bildiğiniz bir teröristi neden tutuklamadınız?" diye konuştu.

Kilis'te bugün vahim bir tabloyla karşı karşıya olunduğunu ifade eden Erdem, "Kilis'te bugünlerde Hükümetin görmezden geldiği şeyler oluyor ama Hükümetin daha önce de görmezden geldiği şeyler olmuş." görüşünü öne sürdü. Erdem, şunları kaydetti:

"Utanmıyor musunuz bu ülkenin çocuklarını katledenlere göz yummaya? Belgelerde hepsinin nereden aradığı, adresleri belli. Bu belgeler, Hükümetin istifa etmesini gerektiren durumdur. Bu belgeler, Türkiye'nin nasıl gecekondu devletine dönüştürüldüğünü, Hükümetin elinin ne kadar kirli olduğunu gösteriyor. Bu belgelerden anlaşılıyor ki Hükümet, terör örgütleri arasında ayrımcılık yapıyor. Bütün terör örgütlerine aynı mesafede olunmalı. Lav silahıyla, keleşlerle Kilis'ten sınırı geçenlerin telefonları dinlenmiş ama görmezden gelinmiş."


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT