CHP'nin Milletvekili Adayları
CHP’nin 24 Haziran erken seçimlerinde 600 kişilik milletvekili aday listesi belli oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığı'nda toplanan MYK ve PM toplantısının ardından CHP’nin milletvekili adayları belli oldu. CHP adayların tanıtımını gelecek hafta yapacak. Açıklanan seçim takvimine göre siyasi partiler, milletvekili aday listelerini 21 Mayıs Pazartesi günü saat 17.00'ye kadar Yüksek Seçim Kuruluna iletmesi gerekiyor.
CHP'nin aday listesinde şu isimler yer alıyor:
İSTANBUL 1’İNCİ BÖLGE ADAYLARI
1-Akif Hamzaçebi
2- Gamze Akkuş İlgezdi
3- Onursal Adıgüzel
4-Fethi Açıkel
5- Gürsel Tekin
6-İlhan Kesici
7- Oğuz Kağan Salıcı
8-Mahmut Tanal
9- İbrahim Kaboğlu
10- Sera Kadıgil
İSTANBUL 2. BÖLGE ADAYLARI
1-Enis Berberoğlu
2-Aykut Erdoğdu
3-Tuncay Özkan
4-Yunus Emre
5-Sezgin Tanrıkulu
6-Yüksel Mansur Kılıç
7-Gökan Zeybek
8-Işık Öğütçü
İSTANBUL 3. BÖLGE ADAYLARI
1- Erdoğan Toprak
2- Engin Altay
3- Mehmet Bekaroğlu
4- Zeynel Emre
5-Sibel Özdemir
6- Özgür Karabat
7- Turan Erdoğan
8- Gülizar Emacan
9- Saadet Kontenjanı
10- Turan Hançerli
11- Ali Çeşmeci
ANKARA 1'İNCİ BÖLGE
1- Tekin Bingöl
2- Levent Gök
3- Ali Haydar Hakverdi
4- Bülent Kuşoğlu
5-Gamze Taşçıer
ANKARA 2'NCİ BÖLGE
1- Nihat Yeşil
2- Yıldırım Kaya
3- Semra Dinçer
ANKARA 3'ÜNCÜ BÖLGE
1- Haluk Koç
2- Murat Emir
3- Ahmet Ersen Özsoy4
4- Servet Ünsal
İZMİR 1. BÖLGE
1 – Murat Bakan
2 – Selin Sayek Böke
3 – Özcan Purçu
4 – Kani Beko
5 – Mehmet Ali Çelebi
6 – Tacettin Bayır
7 – Ednan Arslan
8 – Sefer İpekli
9 – Kazım Umdular
10 – Nilay Kökkılınç
11 – Ezgi Deniz Urunga
12 – Devrim Barış Çelik
İZMİR 2. BÖLGE
1- Kemal Kılıçdaroğlu
2 – Ünal Çeviköz
3 – Kamil Okyay Sındır
4 – Atila Sertel
5 – Sevda Erdan Kılıç
6 – Mahir Polat
7 – Bedri Serter
8 – İdris Yavuz Yılmaz
9 – Ali Engin
10 – Salih Özçiftçi
11 – Mehmet Birlik
12 – Ebru Okay
ADANA
1- Ayhan Barut
2- Orhan Sümer
3- Müzeyyen Şevkin
4- Burhanettin Bulut
5- Oya Tekin
ANTALYA
1- Deniz Baykal
2-Çetin Osman Budak
3- Rafet Zeybek
ARDAHAN
1- Öztürk Yılmaz
BURSA 1. BÖLGE
1 - Lale Karabıyık
2- Erkan Aydın
3-Nurhayat Altaca Kayışoğlu
4-Kayıhan Pala
5- Özgür Erdursun
6- Gürkan Ersen
7- Zafer Yıldız
8- Serken Öztürk
9- İbrahim Mart
10- Aytaç Şahin
BURSA 2. BÖLGE
1- Orhan Sarıbal
2- Yüksel Özkan
3- Mustafa Şenyurt
4- Erkan Dönmez
5- Süleyman Ayyıldız
6- Şahin Sevinç
7- Meral Altuntaş
8- Kemal Atan
BİLECİK
1- Yaşar Tüzün
BOLU
1- Tanju Özcan
ESKİŞEHİR
1- Utku Çakırözer
2 - Jale Nur Süllü
3 - Nuray Akçasoy
4 - Engin Çakmak
5 - Sinan Özkar
HATAY
1- Servet Mollaoğlu
2- Nermin Yıldırım
3- Serkan Topal
4- Mehmet Fatih Turan
KARS
1- Barlas Uslu
KOCAELİ
1- Haydar Akar
2- Fatma Kaplan Hürriyet
3- Tahsin Tarhan
KONYA
1- Abdüllatif Şener
MALATYA
1- Veli Ağbaba
2- Hulisi Porgalı
MUĞLA
1- Mürsel Alban
2- Suat Özcan
3- Burak Erbay
4- Süleyman Ayyılmaz
NİĞDE
1- Ömer Fethi Gürer
2- Ahmet Oğuz Özmen
3 - Nagihan Eskioğlu
SİVAS
1- Ulaş Karasu
TOKAT
1- Kadim Durmaz
TUNCELİ
1- Polat Şaroğlu
2- Mesut Coşkun
UŞAK
1-İsmet Akın
2-Ali Karaoba
3-Özkan Yalım
ZONGULDAK
1 - Ünal Demirtaş
2 - Deniz Yavuzyılmaz
3 - Umut Başoğlu
4- Merve Kır
5 - Çiğdem Şekerci
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.