1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Coşkun, "EKO Park" proje alanını inceledi
Coşkun, "EKO Park" proje alanını inceledi

Coşkun, "EKO Park" proje alanını inceledi

YOZGAT (AA) - Yeni Çeltek Kömür ve Madencilik A.Ş. Genel Müdürü Osman Coşkun, Sorgun ilçesinde bulunan eski maden sahasını da kapsayacak şekilde planlanan...

A+A-

YOZGAT (AA) - Yeni Çeltek Kömür ve Madencilik A.Ş. Genel Müdürü Osman Coşkun, Sorgun ilçesinde bulunan eski maden sahasını da kapsayacak şekilde planlanan "EKO Park" proje alanında incelemelerde bulundu.

Coşkun, inceleme sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, projenin bölge ve ülke turizmi ile ekonomiye önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

Kömür üretimi tamamlanan sahanın ekonomiye kazandırılarak rehabilite edilmesi gerektiğini ifade eden Coşkun, "Burada yaklaşık 90 derece sıcaklığında çok kaliteli termal su bulunmaktadır. Burada beş yıldızlı oteller yapılmış, termal tesisler açılmış durumda ve yıllardır hizmet veriyor. Biz 1 milyon 400 bin metrekarelik bu alanımıza çok güzel dünyanın pek çok ülkesinde örneği olan bir EKO Park projesi hazırlattık. Buraya yatırımcı bekliyoruz. Yerli ve yabancı yatırımcılarla termal hastane, devre mülkler, göletler, festival alanları, amfi tiyatro, çocuk alanları, düğün salonları gibi hatta özellikle engelli çocukların rehabilite edilmesinde faydalanılacak bir tesis planlandı." diye konuştu.

Projeyle ilgili yerli ve yabancı yatırımcılarla görüşmelerin devam ettiğini belirten Coşkun, "İnşallah yakın zamanda temelleri atılıp burada çok güzel tesisler ortaya çıkacaktır." dedi.


HABERE YORUM KAT