1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çözüm: SAYGI
Çözüm: SAYGI

Çözüm: SAYGI

Karayolu Trafik Haftası kutlamalarında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek, toplu taşıma araçlarının daha yaygın kullanılması gerektiğini söylerken, trafik sorununun da karşılıklı saygı ile çözüleceğini belirtti

A+A-

Fatma Göksu'nun haberi

“SORUNU BİRLİKTE AŞABİLİRİZ”

Trafik kazalarının işbirliği içinde çalışarak çözülebileceğine dikkat çeken Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, “Trafik kazalarında her yıl milyonlarca insan hayatını kaybetmekte. Hayatımızı bu kadar derinden etkileyen trafik sorununun çözümü için birlik içinde çalışmamız gerekiyor. Özellikle şehir içi ulaşımda toplu taşıma ağırlıklı projelerin hayata geçirilmesi uygun olur. Eğitim ve denetimler çağın gereklerine uygun yapıldığı sürece trafik kazalarında azalma olacaktır” dedi.

“TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINI KULLANALIM”

Trafik sorununun karşılıklı saygı ile ortadan kalkacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, “Toplu taşıma araçlarına binmek ayıp değil, hayatında otobüse binmemiş kimseler var. Lazım olmadıkça özel araç kullanmayalım. Avrupa ülkelerinde yaya odaklı trafik sistemi var, biz hala araç öncelikli sistemi kullanıyoruz. Dönel kavşakları genişletmemiz lazım. Trafik sorununu karşılıklı saygı ile ortadan kaldırabiliriz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum