Cübbeli Ahmet Hoca kimdir? Cübbeli Ahmet Hoca'nın gerçek adı ne, nereli, kaç yaşında?

Cübbeli Ahmet Hoca kimdir? Cübbeli Ahmet Hoca'nın gerçek adı ne, nereli, kaç yaşında?

“Cübbeli Ahmet” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü “Savcılar beni çağırırsa silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım” diyerek dikkatleri yeniden üzerine çekti. Peki “Cübbeli Ahmet” lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü kimdir?

“Cübbeli Ahmet” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü savcılara seslenerek, “Savcılar beni çağırırsa silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım” dedi. Cübbeli Ahmet lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü kimdir?

AHMET MAHMUT ÜNLÜ

Ahmet Mahmut Ünlü 27 Şubat 1965 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, vaiz ve hafızdır. İstanbul'un Fatih ilçesi Çarşamba semtinde bulunan İsmailağa Cemaati'nden olduğu bilinir. Resaili Ahmediyye ismiyle değişik konularda yayınlanmış birçok risalesi bulunan Ahmet Mahmut Ünlü, medyada yer alan tartışmalı ifadeleri, yazdığı kitaplarla ve verdiği vaazlarla gündeme gelmekte. İlk defa 1983 yılında 17 yaşındayken hacca giden Mahmut Ünlü, ileri derecede şeker hastası olduğu için askerlik hizmetini yapamadı. İstanbul'a dönüşünden sonra Kefevî Camii İmamı Mustafa Kılıç'tan altı ayda hafızlığını tamamlayarak hafız oldu. İsmailağa Camisi'nde kurduğu ders halkalarında on sene içerisinde birçok isim yetiştirerek çalışmalarına devam eden Ünlü, Türkiye'nin ve dünyanın muhtelif bölgelerinde düzenlediği sohbetlerinde vaazlarını birçok kişiye ulaştırdı. 1990'da merkezi Fatih'te olan Fatih Hak ve Hizmet Vakfı'nı kurdu. 2006 yılında Hürriyet Gazetesi'nde Cübbesiz Ahmet Hoca başlığı ile sürmanşetten jet ski'li fotoğrafları yayımlanarak haber edilmesiyle Cübbeli Ahmet yeniden gündem oldu. Ardından yaptığı açıklamalar ve katıldığı televizyon programları ile birçok kez yeniden gündeme geldi. Ahmet Mahmut Ünlü'nün iki eşi ve sekiz çocuğu vardır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.