Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye dönen Alper Gezeravcı’yı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Türkiye'ye dönen Alper Gezeravcı’yı kabul etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) insanlı ilk uzay misyonunu başarıyla tamamlayarak Türkiye'ye dönen ilk astronot Alper Gezeravcı'yı kabul etti.

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görevini tamamlayan Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı yurda döndü. Cumhurbaşkanlığına ait uçakla Ankara Esenboğa Havalimanı'na gelen Gezeravcı'yı burada Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır karşıladı. Ayrıca 13 çocuk, apronda Gezeravcı'ya çiçek takdim etti. Gezeravcı da Uluslararası Uzay İstasyonu'na giderken yanında götürdüğü 13 Türk bayrağını çocuklara verdi.

aa-20240212-33683572-33683549-turkiyenin-ilk-astronotu-alper-gezeravci-yurda-dondu.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda insanlı ilk uzay misyonunu başarıyla tamamlayarak Türkiye'ye dönen ilk astronot Alper Gezeravcı'yı kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alper Gezeravcı’yı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'nda Türkiye'nin ilk Astronotu Alper Gezeravcı ve ailesini kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alper Gezeravcı’yı kabul ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, kabulde Gezeravcı'ya saat hediye etti. Gezeravcı ise Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) geçirdiği 18 gün boyunca yanında bulunan Türk bayrağını ve "Türkiye'nin insanlı ilk uzay misyonu" yazan peçi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a takdim etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alper Gezeravcı’yı kabul etti

Kabulde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, Türkiye Uzay Ajansı (TUA) Başkanı Yusuf Kıraç da yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alper Gezeravcı’yı kabul etti

Kaynak:İhlas Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.