1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Cumhurbaşkanına teşekkür için pedal çeviren Suriyeli aile
Cumhurbaşkanına teşekkür için pedal çeviren Suriyeli aile

Cumhurbaşkanına teşekkür için pedal çeviren Suriyeli aile

Sığınmacılara kucak açan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a minnettarlıklarını göstermek amacıyla bisikletle Mardin'in Midyat ilçesinden Ankara'ya yola çıkan Mülhem el Said ile eşi ve 2 çocuğu, Gölbaşı'na geldi

A+A-

ANKARA (AA) - Suriye'deki iç savaştan 3 yıl önce kaçarak Mardin'in Midyat ilçesine yerleşen Said ailesi, sığınmacılara kucak açan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a minnettarlıklarını göstermek için bisikletle Ankara'ya gitmek üzere çıktıkları yolculuklarında, Gölbaşı ilçesine ulaştı.

Eşi Mey Besrini, çocukları Hamza (3) ve Huzeyfe (6 aylık) ile Gölbaşı'na gelen Mülhem el Said, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 22 gün süren bisiklet yolculuğu sonucunda Ankara'ya yaklaştıklarını söyledi.

Said, "Ankara'da valiliği, AK Parti İl Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanını ziyaret ettikten sonra Cumhurbaşkanlığından randevu talep edip Erdoğan ile görüşeceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletilmek üzere yanında 50'ye yakın teşekkür mektubu getirdiğini belirten Said, şunları kaydetti:

"Suriye'den kaçıp Midyat'a yerleştikten sonra eşimle bu kararı aldık. Amacımız, bu süreçte Cumhurbaşkanının bize verdiği destekten dolayı şükranlarımızı iletmek. Biz Suriye halkını temsil ediyoruz. Suriye halkı adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımızı ileteceğiz. Maddi olarak bir şey veremeyiz ama gönlümüzden geçenleri Cumhurbaşkanına ve Türk halkına bu şekilde iletmek istiyoruz."

Said, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, kendisi için yazdığı şiiri okumak istediğini bildirdi.

Said ailesi, Gölbaşı'nda, Kaymakam Şahin Aslan, Belediye Başkanı Fatih Duruay ve AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan ile görüşecek.

HABERE YORUM KAT