Deva Partisi'nde istifalar sürüyor! 3 il başkanı daha bıraktı

Deva Partisi'nde istifalar sürüyor! 3 il başkanı daha bıraktı
DEVA Partisi'nde istifalar seçim sonrası da devam ediyor Karaman, Afyon ve Kırşehir il başkanları istifa etti. İl başkanlarının istifa gerekçelerinde ortak nokta, partinin kuruluş değerlerinden uzaklaşması oldu.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde ı kurulan 7'li Masa ortaklarından DEVA da istifalar seçim sonrası da devam ediyor. Karaman, Afyon ve Kırşehir il başkanları genel merkezi eleştirerek istifa etti.

'MİLLETİMİZİN İHTİYAÇLARINA YÖNELİK SİYASET ÜRETİLEMEDİ'

DEVA Partisi Karaman İl Başkanı Mustafa Burak Demirer, istifa gerekçesine ilişkin şu ifadelere yer verdi: "Yaklaşık 3 yıl önce Deva Partisi Karaman Kurucu İl Başkanı olarak demokrasiye inanmış bir ekiple birlikte görevlendirilmiştik. Bizler görev aldığımız ilk günden itibaren daima inandığımız ve milletimizin faydasına olarak gördüğümüz işleri yapmaya çalıştık, bu ilkeden hiçbir zamanda ayrılmadık. Gelinen noktada toplumsal sorunları okuyamaması ve milletimizin gerçek ihtiyaçlarına yönelik siyaset üretememesi sebebiyle ve ayrıca Deva Partisi üst yönetiminin kuruluş ilke ve değerlerinden oldukça uzaklaşılması sebebiyle yol ayrımına gelmiş bulunmaktayız."

"İLKE VE DEĞERLERİNDEN UZAKLAŞTI"

Kırşehir İl Başkanı Metin Atabey de açıklamasında şunları söyledi: "Gelinen noktada toplumsal sorunları okuyamama ve milletimizin gerçek ihtiyaçlarına yönelik siyaset üretememesi sebebiyle Deva Partisi üst yönetimi ile ilke ve değerlerinden oldukça uzaklaşılması sebebiyle yol ayrımına gelmiş bulunmaktayız. İl Başkanı olarak ben ve kıymetli İlçe Başkanlarımızla birlikte bugün görevlerimizi istişare ederek bıraktık."

"İZLENEN YANLIŞ POLİTİK DAVRANIŞLAR"

Afyonkarahisar İl Başkanı Kadir Daylık da, "Bir umut olarak kurulan ve üç yıldır azimle mücadele ettiğim partimden siyasi fikir ayrılıkları, üç yıllık süreçte izlenen yanlış politik davranışlar, ülkemizin yarınları için ekonomi ve eğitim başta olmak üzere hayata geçmesi adına ilk önceliğin toplumuzun değerleri manevi yaşantısı göz önüne alınmadan yapılan siyasi anlayış , toplum psikolojisinin dışında sergilenen yanlış kararlar, seçim sürecinde izlenen stratejik hatalar, DEVA Partisi'nin başarılı olmamasının nedenleri oldu. Bu stratejik hamlelerin, genel merkezin başarısı gibi kabul edildiğini en son katıldığım il başkanları toplantısında hissetim. Genel merkezin değişmeyen yönetim kadrosu, geleceğe dair parti politikalarındaki belirsizlik, tekrarlanabilecek yanlış kararlar nedeniyle DEVA Partisi'nde başlatmış olduğum aktif siyasi yaşantımı noktalamam gerektiğine inandım" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.