1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Din görevlisinden örnek davranış
Din görevlisinden örnek davranış

Din görevlisinden örnek davranış

SİVAS (AA) - Ulaş İlçesine bağlı Büyük Yapalı köyü imamı Yusuf Biçer, köyde yaptığı çalışmalarla vatandaşların takdirini topluyor.Yaklaşık...

A+A-

SİVAS (AA) - Ulaş İlçesine bağlı Büyük Yapalı köyü imamı Yusuf Biçer, köyde yaptığı çalışmalarla vatandaşların takdirini topluyor.

Yaklaşık 3 yıl önce Yapalı köyüne cami imamı olarak atanan Yusuf Biçer, yaptığı çalışmalar ve güzel işlerle köyde yaşayan vatandaşların sevgisini kazandı.

Yusuf Biçer'in köye gelmesiyle birlikte hayatımız değişti diye konuşan köy muhtarı Selami Alkın, " Hocamız köye geldikten sonra bir çok konuda bizlere öncülük etti. İlk olarak köy mezarlığının etrafının tel ile çevirdi. Daha sonra cami bahçesine kilit parke taşı döşedi. Cami bahçesine çam fidanı dikti. Cami lojmanının dışını ısı yalıtımı ile kapattı. Köyün içme suyunun getirilmesi konusunda bizlere çok yardımcı oldu."dedi.

Kendisininde bir köylü çocuğu olduğunu aktaran, imam Yusuf Biçer, "Köyde muhtar ve köylülerimizle kısa zamanda iyi diyalog sağladık. El ele vererek güzel işler yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT