1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Antalya'da
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Antalya'da

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Antalya'da

Çavuşoğlu:- "Bu alçak teröristler bilsin, onların kökünü kazıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu er meydanları olduğu sürece bu ay yıldızlı bayrak her zaman gönderde olacak"

A+A-

ANTALYA (AA) - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, teröristlerin kökü kazınana kadar terörle mücadelenin süreceğini belirterek, "Bu er meydanları olduğu sürece bu ay yıldızlı bayrak her zaman gönderde olacak." dedi.

Çavuşoğlu, Kumluca Belediyesince bu yıl 17'ncisi düzenlenen Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında organize edilen Kumluca Güreşleri'ne katıldı.

Müsabakaların yaptığı Karatepe Stadı'nda davul zurnayla karşılanan Çavuşoğlu, baş cazgırın yaptığı anonsu dinledi, beraberindekilerle er meydanınında tur atarak, halkı selamladı.

Çavuşoğlu, buradaki konuşmasında, üzücü bir haber aldığını, er meydanının güreşçilerinden Mehmet Yeşil Yeşil'in babası Süleyman Yeşil'in Hakk'ın rahmetine kavuştuğunu söyledi.

Yeşil'e Allah'tan rahmet dileyen Çavuşoğlu, "Bugün Gaziantep'te de Nusaybin'de de şehitlerimiz var. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Şunu bilsinler, kalleş teröristler şunu bilsin. Bu er meydanları olduğu sürece, Türkü, Türkiye'yi kimse yenemez. Bu alçak teröristler bilsin, onların kökünü kazıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu er meydanları olduğu sürece bu ay yıldızlı bayrak her zaman gönderde olacak. Hem Türkiye'de hem de dünyanın her köşesinde bu ay yıldızlı bayrak dalgalanacak." diye konuştu.

Çavuşoğlu, terör örgütlerinin hepsiyle mücadele ettiklerini belirterek, DAEŞ, PKK, DHKP-C ve paralel yapıyla mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini vurguladı.

Geleneksel Kumluca güreşlerini düzenleyen Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'ya teşekkür eden Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Bu sene Kumluca meydanı, er meydanı gerçekten her senekinden daha fazla kalabalık, daha coşkulu. İşte ata sporumuza atalarımıza böyle sahip çıkacağız. Geçmişimizden utanmıyoruz. Allah'ın izniyle atalarımızdan miras aldığımız geleneklerimizi yaşatıyoruz, yaşatacağız. Bu güreşler tek başına belediye başkanımızın çabalarıyla olmaz. Ona destek verenlerimiz var, ağalarımızdan, cazgırlarımıza güreş federasyonumuzdan işadamlarımıza kadar hepsine çok teşekkür ediyorum. Bu vesiyle bu meydandaki yiğitlerimize başarılar diliyorum. Rabb'im onlara güç kuvvet versin."

Konuşmasının ardından tribünden müsabakaları izleyen Çavuşoğlu, başpehlivanlık müsabakaları için kura çekimine de katıldı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Antalya'da

HABERE YORUM KAT